W 1. lidze tylko Termalica z kompletem punktów

-

Zagłębie Lubin w 1. lidze ustępuje Termalice trzema punktami fot.Adam Hawalej?EPA
Zagłębie Lubin w 1. lidze ustępuje Termalice trzema punktami fot.Adam Hawalej/EPA

Piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza jako jedyni po trzech kolejkach 1. ligi mogą się pochwalić kompletem punktów. W niedzielę pokonali na wyjeździe GKS Katowice 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którym w dziewiątej minucie prowadzenie dał Grzegorz Goncerz. Jednak już 180 sekund później z rzutu karnego wyrównał Jakub Biskup. Autorem decydującego trafienia w 71. minucie był Krzysztof Kaczmarczyk.

Niespodzianka w Lubinie, gdzie spadkowicz z ekstraklasy Zagłębie uległ Wiśle Płock 1:3. Tak jak w Katowicach, pierwsi gola strzelili gospodarze. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Czech Michal Papadopulos. Płocczanie odpowiedzieli trafieniami: Krzysztofa Janusa, Marko Radica i Łukasza Kacprzyckiego.

W trzecim niedzielnym meczu Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe z Bytovią Bytów 1:0. Zwycięską bramkę w 77. minucie z rzutu karnego zdobył Paweł Głowacki.

Słabo spisuje się drugi ze spadkowiczów – Widzew Łódź. Przed rozpoczęciem sezonu włodarze klubu mówili o planach powrotu do ekstraklasy, ale zespół składający się z bardzo młodych piłkarzy (latem odeszli doświadczeni zawodnicy) na razie jest w strefie spadkowej.

W trzech meczach łodzianie zdobyli zaledwie punkt (wcześniej 1:2 z GKS Katowice i 1:1 z Dolcanem Ząbki). Tym razem przegrali 0:2 z Sandecją po dwóch golach… byłego widzewiaka Łukasza Grzeszczyka.

W maju 2010 roku, gdy Widzew również występował na zapleczu ekstraklasy, wygrał na wyjeździe z Sandecją aż 6:1. Wtedy jednak łodzianie dysponowali znacznie silniejszym składem, m.in. z Marcinem Robakiem (akurat w tym meczu nie zagrał), Łukaszem Broziem, Darvydasem Sernasem, Jarosławem Bieniukiem, Dudu Paraibą, Piotrem Grzelczakiem i Krzysztofem Ostrowskim.

Sobotnia porażka w Nowym Sączu oznacza, że Widzew zajmuje 17. miejsce, z takim samym dorobkiem jak zamykający stawkę Chrobry Głogów. Beniaminek uległ u siebie pozostającej dotychczas bez punktu Chojniczance 1:2.