Strona głównaSportRadwańska i Linette nie dały rady

Radwańska i Linette nie dały rady

-

Magda Linette stawiła Garbine Muguruzie nadspodziewanie duży opór fot.Gerry Penny/EPA

Agnieszka Radwańska przegrała z Australijką Ashleigh Barty 6:4, 0:6, 4:6, a Magda Linette z liderką światowego rankingu Garbine Muguruzą 2:6, 6:1, 4:6 w 1/8 finału tenisowego turnieju WTA rangi Premier na kortach twardych w Wuhan.

Radwańska zdobyła pierwszego gema, ale trzy kolejne wywalczyła jej rywalka. Polka doprowadziła do remisu 3:3, a co więcej wyszła na prowadzenie 4:3, ostatecznie wygrywając 6:4. W drugim zagrała fatalnie, popełniła mnóstwo błędów i przegrała do zera.

Decydującego seta lepiej rozpoczęła polska zawodniczka, prowadziła 2:1, ale potem znów na korcie lepiej radziła sobie młoda Australijka. Barty, która ma za sobą już wielomiesięczną przerwę w tenisie – grała zawodowo w krykieta, zdobyła trzy gemy z rzędu i w tym momencie Radwańska przegrywała 2:4. W końcówce Polka broniła meczbole, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Muguruza w pierwszym secie dwukrotnie przełamała podanie Linette i po 32 minutach wygrała 6:2. W drugiej partii Polka grała perfekcyjnie, trzymała się końcowej linii i przebijała piłkę z imponującą dokładnością, natomiast jej rywalka popełniała błąd za błędem. 25-letnia poznanianka ostatecznie wygrała seta 6:1. W trzeciej partii zawodniczki wygrywały swoje podanie do stanu 3:2 dla Muguruzy. Potem już żadnej nie udało się zdobyć punktu przy swoim serwisie. Przy stanie 3:5 Linette przełamała serwis Hiszpanki, a serwując nie wykorzystała piłki dającej remis (5:5). Chwilę potem Hiszpanka wygrała dwie kolejne piłki i cały mecz.