Strona głównaSportPiłkarskie MŚ kobiet - Anglia i Australia awansowały do ćwierćfinałów

Piłkarskie MŚ kobiet – Anglia i Australia awansowały do ćwierćfinałów

-

Angielki i Australijki awansowały do ćwierćfinałów piłkarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Australii i Nowej Zelandii. Mistrzynie Europy pokonały w Brisbane Nigerię po rzutach karnych, natomiast współgospodynie turnieju wygrały w Sydney z Danią 2:0.

W Brisbane przez 120 minut gole nie padły, a w konkursie „jedenastek” lepiej spisały się Angielki. Pomyliły się tylko raz, podczas gdy piłkarki z Afryki – dwukrotnie.

„Jestem o 10 lat starsza” – powiedziała z uśmiechem holenderska trenerka zwyciężczyń Sarina Wiegman. „Mecz był bardzo wyrównany. Nic w tym turnieju nie jest łatwe, a to dostarcza wielu emocji. Nie zawsze zwyciężają faworytki” – dodała.

Złą wiadomością dla mistrzyń Europy była czerwona kartka dla ich najskuteczniejszej zawodniczki Lauren James, która zdobyła trzy bramki w fazie grupowej. W 87. minucie po starciu z Michelle Alozie Angielka celowo nadepnęła na rywalkę i zabraknie jej przynajmniej w jednym kolejnym meczu.

W Sydney pierwszą bramkę zdobyła w 29. minucie Caitlin Foord, która wykorzystała precyzyjne podanie od Mary Fowler. Dwubramkowe prowadzenie dała Australijkom Hayley Raso (70.). Oba gole padły po kontratakach.

W 80. minucie z ławki rezerwowych na boisko weszła ulubienica gospodarzy Sam Kerr. 29-letnia zawodniczka Chelsea Londyn opuściła całą fazę grupową z powodu kontuzji. Przywitała ją ogłuszająca owacja ponad 75-tysięcznego tłumu.

W znanych już parach ćwierćfinałowych Hiszpania zmierzy się z Holandią, a Japonia – ze Szwecją. Anglia i Australia swoje rywalki poznają we wtorek, gdy na zakończenie tej rundy mundialu Jamajka zagra z Kolumbią, a Francja – z Marokiem.

Turniej w Australii i Nowej Zelandii potrwa do 20 sierpnia.