Strona głównaSportPiłkarska LN - najdłuższa seria zwycięstw Włochów zakończona

Piłkarska LN – najdłuższa seria zwycięstw Włochów zakończona

-

Bośnia i Hercegowina przerwała zwycięską passę piłkarzy Włoch fot.Claudio Goivannini/EPA-EFE/Shutterstock

We Florencji zakończyła się zwycięska seria piłkarzy reprezentacji Włoch. Po 11 kolejnych wygranych podopieczni Roberto Manciniego zremisowali 1:1 z Bośnią i Hercegowiną, najbliższym rywalem biało-czerwonych w Lidze Narodów.

Bramki padły w drugiej połowie. Goście prowadzili po trafieniu napastnika AS Roma Edina Dżeko, a wyrównał w 67. minucie Stefano Sensi.

„Wcześniej czy później ta seria musiała się skończyć. Dobrze, że nie porażką. Remis niczego nie zmienia. Ważne, że drużyna nie zapomniała naszego planu gry, a będzie on taki sam przeciwko Holendrom, mimo że pewnie będą zmiany zawodników” – skomentował Mancini.

Włosi wygrali wszystkie dziesięć spotkań w eliminacjach Euro 2020, a ponadto pokonali w meczu towarzyskim ekipę USA. Nigdy wcześniej nie triumfowali w jedenastu z rzędu starciach.

Squadra Azzzurra jest rywalem grupowym Polaków w Lidze Narodów. W piątek biało-czerwoni przegrali w Amsterdamie z Holandią 0:1, a w poniedziałek zagrają w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną.