Strona głównaSportPiłkarska LM - szczęśliwe zwycięstwo Legii w Trenczynie. Niezawodny Nikolic

Piłkarska LM – szczęśliwe zwycięstwo Legii w Trenczynie. Niezawodny Nikolic

-

Mimo tak licznej asysty Nemanja Nikolic zdołał strzelić zwycięską bramkę dla Legii fot.Facebook

Piłkarze Legii Warszawa wygrali na wyjeździe z AS Trencin 1:0 (0:0) w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Spotkanie odbyło się na sztucznej nawierzchni w Żylinie. Rewanż 3 sierpnia przy Łazienkowskiej.

Najlepszym zawodnikiem gości był Arkadiusz Malarz. 36-letni bramkarz wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą gola. Trzeba jednak podkreślić, że piłkarze mistrza Słowacji razili nieskutecznością i strzelali głównie w niego.

Największe zagrożenie pod bramką gospodarzy stwarzał natomiast Węgier Nemanja Nikolic. Król strzelców ekstraklasy poprzedniego sezonu pierwszą okazję do strzelenia gola miał w dziewiątej minucie. Nie spodziewał się jednak, że piłka spadnie mu pod nogi i strzelił wysoko nad bramką.

Później jednak to zawodnicy z Trenczyna mieli kilka okazji. Świetną zmarnował w 13. minucie Martin Sulek, a niewiele ponad kwadrans później groźnym strzałem popisał się Jakub Holubek. Kolejny raz gospodarze w doskonałej sytuacji znaleźli się tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Malarz minął się z piłkę i na chwilę zostawił pustą bramkę. Jednak przy strzale rywali zrehabilitował się za swój błąd.

W 56. minucie słowacki zespół miał najlepszą okazję do objęcie prowadzenia. Nigeryjczyk Aliko Bala dośrodkował tuż przed pole karne i w doskonałej sytuacji znalazł się Matus Bero, lecz strzelił prosto w polskiego bramkarza, a dobitka była niecelna.

Wbrew wydarzeniom na boisku to legioniści objęli prowadzenie. W 70. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się Michał Kucharczyk, a Nikolic dostawił nogę i z bliska pokonał bramkarza gospodarzy.

W 87. minucie szansę na wyrównanie miał innych z Nigeryjczyków – Samuel Kalu, ale ponownie świetną interwencją popisał się Malarz. W końcówce minimalnie niecelnie główkował Michał Pazdan.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym i dosyć szczęśliwym zwycięstwem Legii, która jest blisko awansu do decydującej fazy kwalifikacji LM.

Besnik Hasi (trener Legii Warszawa): „Najważniejsze, że wygraliśmy. Przez cały mecz musieliśmy walczyć i blokować szybkich skrzydłowych rywali. W kluczowych momentach świetnie spisywał się w bramce Arkadiusz Malarz. Wiedzieliśmy, że będziemy mieli okazje po kontratakach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa, ale musimy być ostrożni w rewanżu. AS Trencin to zespół, który wszędzie może strzelić kilka goli, o czym mogliśmy się przekonać w Lublanie. Dlatego nie możemy być pewni awansu do kolejnej rundy. W poprzedniej rundzie AS Trencin strzelił słoweńskiemu zespołowi w sumie sześć goli, a my nie straciliśmy gola w trzecim meczu z rzędu. To bardzo pozytywne”.

Martin Sevela (trener AS Trencin): „Mimo porażki jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. Legia okazała się lepsza, ale na takim poziomie decydują detale. Naszym głównym celem było zachować czyste konto. Ostatecznie straciliśmy jedną bramkę. Jednak tylko jedną, a nie trzy, więc wciąż mamy szanse na awans. Mecz toczył się w szybkim tempie. Zawiodła skuteczność, bo oddaliśmy wiele strzałów na bramkę, ale nie zdobyliśmy gola. Mogę tylko pozazdrościć Legii takiego gracza, jak Nemanja Nikolic. To nie przypadek, że jest reprezentantem Węgier. Legia niczym mnie nie zaskoczyła, bo analizowaliśmy jej grę. Po prostu była bardziej skuteczna”.

Wyniki meczów 3. rundy kwalifikacji LM (rewanże 2-3 sierpnia):

FK Astana - Celtic Glasgow                          1:1 (1:0)
Astra Giurgiu - FC Kopenhaga                        1:1 (1:0)
Rosenborg Trondheim - APOEL Nikozja                 2:1 (2:0)
AS Trencin (w Żylinie) - Legia Warszawa             0:1 (0:0)
Olympiakos Pireus - Hapoel Beer Szewa               0:0 (0:0)
Fenerbahce Stambuł - AS Monaco                      2:1 (1:1)
Partizani Tirana (w Elbasan) - FC Salzburg          0:1 (0:0)
BATE Borysów - FC Dundalk                           1:0 (0:0)
Łudogorec Razgrad - Crvena Zvezda Belgrad           2:2 (1:0)