REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportME 2021 - media w Hiszpanii i Szwecji o kadrze Sousy: zagramy...

ME 2021 – media w Hiszpanii i Szwecji o kadrze Sousy: zagramy z osłabioną Polską, dziwi brak Grosickiego

-

Hiszpańskie media oceniając ogłoszony w poniedziałek przez selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousę skład kadry na mistrzostwa Europy wskazują, że ich ekipa zagra w grupie E przeciwko osłabionej drużynie biało-czerwonych. Z kolei media w Szwecji oceniły skład grupowego rywala reprezentacji tego kraju, jako wybór bez większych zaskoczeń. Są nieco zdziwione brakiem w nim „bardzo doświadczonego filaru polskiej drużyny” Kamila Grosickiego.

Media w Hiszpanii za największą stratę polskiej reprezentacji uznają nieobecność kontuzjowanego Krzysztofa Piątka.

REKLAMA

Sportowy dziennik “Marca” uważa, że w ogłoszonej kadrze dziwić może brak doświadczonego Kamila Grosickiego, który na swoim koncie ma 83 występy i 17 goli. Odnotowuje też absencję wśród 26 powołanych piłkarzy bramkarza Fiorentiny Bartłomieja Drągowskiego.

Z kolei hiszpańska agencja EFE zauważa, że za niespodziankę uznać można powołanie przez Paulo Sousę na Euro zaledwie 17-letniego Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin.

Agencja przypomina też, że do kadry biało-czerwonych wraca po kilku miesiącach nieobecności Tomasz Kędziora.

Hiszpańskie media szeroko informują o kontuzji doznanej przez Krzysztofa Piątka w czwartkowym meczu berlińskiej Herthy. Wskazują, że polski napastnik był kluczowym graczem zarówno w ekipie prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, jak i u jego następcy – Paulo Sousy.

Dziennik “As” przypomina, że w 18 występach w reprezentacji Piątek strzelił 8 bramek, z czego ostatnią w marcowym spotkaniu z Węgrami w Budapeszcie w eliminacyjnym meczu do mundialu w 2022 r.

“Teraz reprezentacja Polski uzależniona jest w ataku od duetu Robert Lewandowski – Arkadiusz Milik” – napisała madrycka gazeta, określając kontuzję Piątka jako poważne osłabienie przed zaplanowanym na 14 czerwca pierwszym meczem biało-czerwonych na Euro przeciwko Słowacji w Sankt Petersburgu.

Reprezentacja Polski z drużyną Hiszpanii w grupie E mistrzostw Europy zmierzy się 19 czerwca. Mecz zostanie rozegrany na stadionie olimpijskim w Sewilli, uznawanym za główny obiekt narodowej drużyny kierowanej przez Luisa Enrique.

“Skład Polski bez Grosickiego” zatytułowała swoją depeszę szwedzka agencja TT, uważając ten fakt za pewną sensację.

Dodała, że ten rutynowany piłkarz był jednym z kluczowych zawodników podczas ostatnich ME w 2016 roku i może nieco dziwić jego brak w składzie wybranym przez Paolo Sousę, szkoleniowca, który jednak prowadzi tę drużynę zaledwie od stycznia.

Zwrócono też uwagę na kontuzję Krzysztofa Piątka, która spowodowała, że ten niebezpieczny napastnik Herthy Berlin ostatecznie nie zagra w mistrzostwach Europy.

Kanał telewizji SVT skomentował: “Pomimo braku Grosickiego i Piątka, w polskiej drużynie, z którą spotkamy się w trzecim meczu grupowym, jest kilka innych gwiazd, na które szwedzcy piłkarze będą musieli bardzo uważać. Nie zapominajmy o gigancie Bayernu Monachium Robercie Lewandowskim czy Arkadiuszu Miliku z Olimpique Marsylia, który popisał się w niedzielę hat-trickiem i bramkarzu Juventusu Wojciechu Szczęsnym, a także kilku innych świetnych piłkarzach”.

„Śledzimy uważnie skład polskiej drużyny, ponieważ Szwecja zakończy fazę grupową meczem właśnie z Polską. Naszym zdaniem wszystko wskazuje, że właśnie to spotkanie będzie kluczowe dla awansu Trzech Koron” – skomentował portal em-fotboll.se.

Zaznaczono, że „chociaż w podanej w poniedziałek kadrze nie ma Kamila Grosickiego, to jednak znajduje się on na liście rezerwowej, a skład nabierze ostatecznej formy dopiero 1 czerwca”.

(PAP)

REKLAMA

2123157046 views

REKLAMA

REKLAMA

2123157063 views

REKLAMA

REKLAMA

2124953383 views

REKLAMA

2123157073 views

REKLAMA

2123157079 views

REKLAMA

2123157083 views