REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Kapitan reprezentacji USA: mamy wysokie aspiracje

Kapitan reprezentacji USA: mamy wysokie aspiracje

-

David Lee fot.
David Lee jest przekonany, że Amerykanie odegrają znaczącą rolę w mistrzostwach świata siatkarzy fot.Leszek Szymański/EPA

Do mistrzostw świata w Polsce przystępujemy z wysokimi aspiracji. Okazaliśmy się przecież najlepsi w Lidze Światowej – powiedział kapitan siatkarskiej reprezentacji USA David Lee przed rozpoczęciem zmagań w grupie D w Krakowie.

REKLAMA

W stolicy Małopolski będzie przebiegać tylko pierwsza faza mistrzostw. Będą rywalizować w niej zespoły grające w grupie D: Belgia, Francja, Iran, Portoryko, Stany Zjednoczone, Włochy.

Amerykanie, którzy są jednym z faworytów turnieju, przyjechali do Krakowa już w czwartek. Jak poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej Lee członkowie drużyny mieli możliwość, przy okazji lekkiego treningu, zobaczyć część krakowskiej starówki

Trener reprezentacji Włoch Mauro Berruto nie odpowiedział jasno dziennikarzom, co chce osiągnąć z drużyną na turnieju w Polsce: “Naszym celem jest pozostać w tych mistrzostwach tak długo, jak to możliwe”.

Szkoleniowiec nie jest zbyt zadowolony z losowania grup. On oraz trener Belgii Dominique Baeyens uważają, że grupa D jest najsilniejsza ze wszystkich w pierwszej fazie turnieju.

– Co do naszych oczekiwań w tym turnieju, to gdy spojrzymy na międzynarodowy ranking widać, że nie mamy tutaj zbyt wielkich szans – przyznał belgijski szkoleniowiec

Z kolei trener francuskiej ekipy Laurent Tilie wcale nie jest pewny, że – “Trójkolorowym” uda się awansować chociażby do drugiej fazy mistrzostw. Zapowiada jednak walkę o każdą piłkę i grę z pełnym zaangażowaniem i energią.

Trener Iranu Slobodan Kovac także uważa, że jego podopieczni trafili w pierwszej fazie turnieju na bardzo silnych rywali. “Pozostaje dać z siebie wszystko w każdym meczu i dalej wszystkich zaskakiwać tym, co pokazujemy na boisku” – podkreślił

David Aleman, który pełni funkcję trenera Portoryko, zaznaczył, że już samo zakwalifikowanie się do turnieju było dla jego zespołu olbrzymim wysiłkiem.

Pierwsze spotkania w gr. D (Włochy – Iran, Belgia – Stany Zjednoczone, Portoryko – Francja) w krakowskiej hali odbędą się w niedzielę.

Mecze MŚ w stolicy Małopolski zaplanowano również na drugiego, czwartego, szóstego i siódmego września.

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks