Strona głównaSportCrosby strzelił dwie bramki w 52 sekundy

Crosby strzelił dwie bramki w 52 sekundy

-

Sidney Crosby fot.Facebook
Penguins Sidneya Crosby’ego rozpoczęły od zwycięstwa rywalizację z Capitals fot.Facebook

Sidney Crosby zdobył dwie bramki w 52 sekundy, a jego drużyna Pittsburgh Penguins na wyjeździe wygrała z Washington Capitals 3:2 w meczu drugiej rundy play off ligi NHL. Broniące tytułu „Pingwiny” prowadzą 1-0 w rywalizacji do czterech zwycięstw.

Po pierwszej, bezbramkowej tercji, Crosby błysnął na początku drugiej, wpisując się na listę strzelców w 21. i 22. minucie.Gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą rosyjskich zawodników Aleksandra Owieczkina (39) i Jewgienija Kuzniecowa (49). O zwycięstwie Penguins przesądził gol Nicka Bonino w 53. minucie.W liczbie strzałów zdecydowanie lepsi byli hokeiści Capitals 35:21, ale to rywale wygrali spotkanie nr 1. Kolejny mecz odbędzie się w sobotę w Waszyngtonie.W indywidualnym pojedynku Owieczkin – Crosby na razie lepszy jest Rosjanin, który ma na koncie 22 pkt (po 11 bramek i asyst) w 14 występach w play off przeciwko Penguins. Crosby ma ich 17 (10 trafień, 7 asyst) w 14 grach play off z Capitals.

W drugiej czwartkowej potyczce w Konferencji Wschodniej w rywalizacji o Puchar Stanleya hokeiści Ottawa Senators pokonali New York Rangers 2:1. Zwycięską bramkę strzelił Szwed Erik Karlsson w 56. minucie.