Strona głównaSportBlackhawks o krok od finału konferencji

Blackhawks o krok od finału konferencji

-

Patrick Kane
Dla Patricka Kane zwycięska bramka w trzecim meczu z Minnesotą Wild była szóstą w play off fot.Facebook

Hokeiści Chicago Blackhawks są blisko awansu do finału Konferencji Zachodniej ligi NHL. We wtorek pokonali na wyjeździe Minnesota Wild 1:0 i w rywalizacji play off do czterech zwycięstw prowadzą już 3-0. Jedyna bramkę w 15. minucie zdobył Patrick Kane.

Obok Kane, dla którego zwycięska bramka była szóstą w play off,  drugim bohaterem „Czarnych Jastrzębi” był bramkarz Corey Crawford, który obronił wszystkie 30 strzałów.

– Czyste konto to nie tylko moja zasługa, ale całej drużyny, która świetnie grała w obronie. Na wyjazdach nigdy nie jest łatwo. Rywale napierali z całych sił, ale do samego końca stanowiliśmy monolit – powiedział Crawford.

Czwarty mecz odbędzie się w czwartek, również w Saint Paul – stolicy stanu Minnesota.

W drugiej parze półfinałowej na Zachodzie blisko prowadzenia 3-0 byli hokeiści Anaheim Ducks. Po pierwszej tercji wyjazdowego meczu z Calgary Flames prowadzili 2:1, a w połowie drugiej części gry 3:2.

Jednak w trzeciej tercji to gospodarze zdecydowanie przeważali – oddali 11 strzałów, a rywale tylko trzy. Do remisu 3:3 doprowadzili jednak dopiero 20 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Johnny Gaudreau.

Dogrywka trwała niespełna pięć minut. W niej zwycięstwo „Płomieniom” dał Szwed Mikael Backlund.

„Marzyłem o zdobyciu decydującej bramki. Wiedziałem, że gram dobrze i potrzebowałem tylko odpowiedniego nastawienia. Wciąż sobie powtarzałem +musisz strzelić gola+” – przyznał Backlund.

Calgary będzie gospodarzem także czwartego spotkania, które odbędzie się w piątek.