REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSpołeczeństwoZakaz karmienia bezdomnych w ponad 50 miastach USA

Zakaz karmienia bezdomnych w ponad 50 miastach USA

-

Na liście są m.in. Orlando, Houston, Dallas, Las Vegas, Filadelfia, Atlanta, Phoenix, San Diego, Los Angeles, Miami, Oklahoma City i Nowy Jork. W ponad pięcdziesięciu amerykańskich miastach obowiązuje zakaz karmienia bezdomnych. Mimo protestów organizacji pomagających najbiedniejszym, także tym bez dachu nad głową, tendecja zaostrzania przepisów obejmuje coraz więcej miast.

fot.Wikipedia/ Bezdomny weteran na ulicy Nowego Jorku
fot.Wikipedia/ Bezdomny weteran na ulicy Nowego Jorku

REKLAMA

Najczęściej przepisy dotyczą zakazu oferowania żywności bezdomnym przebywających w miejskich parkach, ale tak jak w przypadku Nowego Jorku, zakaz wydany właśnie przez MichaelaBloomberga obejmuje także darowizny żywnościowe dostarczane do noclegowni i schronisk. Według burmistrza, władze miejskie nie mają możliwości sprawdzenia czy taka żywnośc nie jest po prostu niezdrowa. A włodarzom metropolii ogromnie leży na sercu, by bezdomni jedli potrawy z niską zawartością soli i tłuszczu.

Osoby, które nie przestrzegają prawa, karane są mandatami. Mieszkanka Filadelfii w ubiegłym roku za dokarmianie bezdomnych i ubogich dzieci z sąsiedztwa została ukarana mandatem wysokości 600 dol. za każdy dzień wydawania żywności.

Walka o zniesienie w Filadelfii powyższego zakazu znalazła swój finał w sądzie. Organizacja American Civil Liberties Union of Pennsylvania złożyła w sądzie pozew przeciw miastu domagając się zmiany przepisów.

Sami bezdomni mówią, że nie otrzymują nic w zamian. Urzędnicy zakazują ich dokarmiania, ale także likwidują schroniska i punkty wydawania żywności. Najczęściej ci, którzy korzystają z tego typu pomocy socjalnej nie mają nawet na przysłowiowy bilet, by przemieścic się w inną częśc miasta, gdzie oferowana jest pomoc.

Według ostatnich danych na ulicach Nowego Jorku mieszka nawet do 50 tys. bezdomych. Ponad 11 tys. z nich jest chora psychicznie.

tz

Zobacz także: W Nowym Jorku najwyższa od czasów Wielkiej Depresji liczba bezdomnych

 

 

11 KOMENTARZE

 1. Zamiast udawać dbałość o bezdomnych lepiej od razu porozdawać im aplikacje, a po podpisaniu ampułkę jednorazowego użytku, tak aby każdy zastosował zaraz po wręczeniu i bez zmiany decyzji. Potem już tylko wór foliowy i transport. Tez koszty, ale mniejsze nuiż pozostawanie przy życiu, bo nie wiadomo jak długo potrwa.

 2. To znaczy, że władze miast ograniczają moją wolność – jak chcę coś dać a obdarowany chce przyjąć to moja i jego sprawa. Zabranianie mi tego to ograniczanie wolności. A tak nawiasem mówiąc (pisząc) to ma być jakaś forma popularnej ostatnio w Europie Zachodniej eutanazji?

  • nawet o eutanazji trudno tutaj mówić – bo to z definicji łagodna śmierć bez cierpienia. Nie można natomiast nazwać łagodną śmierci głodowej.

 3. Szok! Myślałem ,że już wiele rzeczy widziałem, ale to przerasta ludzkie pojęcie. Pod pretekstem zdrowego żywienia bezdomnych się ich po prostu po cichu morduje. Amerykański sen… nie ma co. Już dziś człowieka mierzymy nie kulturą osobistą, wiedzą, inteligencją, moralnością czy etyką ,a kasą w portfelu, często nieuczciwie zarobioną, prawie zawsze kosztem innych.

 4. I pomyśleć, że my, Polacy, przez ostatnie ćwierć wieku upodabnialiśmy się ze wszystkich sił do tej Ameryki, jako do źródła wolności, dobrobytu i wszystkiego w ogóle, co wspaniałe. U nas też zresztą nie brak polityków, głoszących takie rozwiązania. Otwarcie robił to przez lata Korwin-Mikke, a skrycie popierają wszyscy liberałowie gospodarczy.

  • Bzdura. Liberalizm nie oznacza, że nie należy pomagać biednym, tylko że nie powinno tego robić państwo, bo w drugim przypadku zaraz się zbiera masa pasożytów, którzy chcą żyć kosztem innych.
   Zresztą, zakazywanie karmienia bezdomnych jest wręcz sprzeczne z postulatami wolnościowymi.

 5. “Najczęściej ci, którzy korzystają z tego typu pomocy socjalnej nie mają nawet na przysłowiowy bilet’

  “przysłowiowy bilet”? jakie jest to przysłowie z biletem bo przyznam, że nie znam żadnych przysłów z nim związanych.

REKLAMA

2118942427 views

REKLAMA

2118942525 views

REKLAMA

REKLAMA

2120738881 views

REKLAMA

2118942599 views

REKLAMA

2118942660 views

REKLAMA

2118942713 views