REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSpołeczeństwoTrudne życie ze smartfonem

Trudne życie ze smartfonem

-

Amerykańskie Pew Research Center opublikowało w piątek najnowsze badanie podsumowujące refleksje Amerykanów na temat smartfonów. Wśród wymienianych zalet znalazły się powszechnie uznane argumenty – możliwość szybkiego kontaktu z wybranymi osobami, odnalezienia niezbędnych informacji czy stały dostęp do internetu. Wszystko to określane najczęściej terminem „udogodnienie”. Ci sami ankietowani dostrzegli również wiele wad smartfonów. 

fot. John Karakatsanis/ Coraz więcej Amerykanów dostrzega wady uzależnienia od telefonów komórkowych

Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych ok. 85 proc. Amerykanów posiada telefon komórkowy. W zależności od rodzaju aparatu, obowiązków służbowych, upodobań i wieku, pełni on inną funkcję w życiu niemal każdego ankietowanego.

REKLAMA

Arthur Smith, autor badania z Pew Internet analizował zarówno wady, jak i zalety posiadania smartfona w Ameryce. Okazało się, że dużo ciekawsze wnioski płynęły z analizy tych pierwszych.

24 proc. ankietowanych narzeka przede wszystkim na to, że posiadając telefon komórkowy są dostępni dla innych przez cały czas, a skontaktowanie się z nimi o każdej porze dnia i nocy nie stanowi większego wyzwania. 15 proc. skarżyło się na koszt utrzymania aparatu, 12 proc. męczą problemy natury technicznej (np. słaby zasięg), a 8 proc. ankietowanych jest rozczarowanych słabym funkcjonowaniem baterii.

Mimo podzielonych opinii, większość Amerykanów określa telefony komórkowe jako urządzenia, które pomagają im oszczędzić czas.

Zobacz także: Pomysł na ładowanie telefonu

Największy problem stanowi jedynie ogromne przywiązanie do telefonów. 67 proc. Amerykanów sprawdza czy nie otrzymało żadnej wiadomości, nawet gdy aparat ich o tym nie informuje. Co więcej, 44 proc. posiadaczy telefonów nie raz spało z telefonem przy łóżku, aby nie przegapić momentu otrzymania ważnej wiadomości. Podsumowując, niemal jedna trzecia ankietowanych nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego.

Zadziwiająco mała część ankietowanych dostrzega, że telefon komórkowy utrudnia im oddzielenie życia prywatnego od zawodowego (9 proc.). Kolejne 7 proc. przyznaje, że przez telefony jest im dużo trudniej poświęcić całkowitą uwagę ich rozmówcom lub skupić się na konkretnym zadaniu.

AS

Pełne badanie czytaj TUTAJ

REKLAMA

2097961240 views

REKLAMA

REKLAMA

2097961473 views

REKLAMA

2099757865 views

REKLAMA

2097961616 views

REKLAMA

2097961717 views

REKLAMA

2097961827 views