REKLAMA

2115661506 views

REKLAMA

2115661505 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKonsul RP w Chicago spotkała się z burmistrzem Wietrznego Miasta

Konsul RP w Chicago spotkała się z burmistrzem Wietrznego Miasta

-

Paulina Kapuścińska, Konsul Generalna RP w Chicago spotkała się w czwartek z burmistrzem Chicago, Rahmem Emanuelem. Podczas wizyty Pani Konsul w ratuszu rozmawiano  o współpracy polskiej placówki dyplomatycznej z władzami Wietrznego Miasta.

fot. Konsulat RP w Chicago/ Konsul Generalna Paulina Kapuścińska i wicekonsul Konrad Zieliński podczas wizyty w gabinecie burmistrza Rahma Emanuela

REKLAMA

W rozmowie z konsul Kapuścińską Burmistrz Emanuel podjął temat funkcjonowania nowej formuły obchodów Dnia Kazimierza Pułaskiego w Chicago. Burmistrz zapewnił, że kontynuowane będą konsultacje w porozumieniu z Konsulatem Generalnym RP w Chicago na temat edukacji uczniów chicagowskich szkół na temat spuścizny Kazimierza Pułaskiego w dniu jego święta, tak aby zmiana formuły nastąpiła w sposób satysfakcjonujący obie strony.

Konsul Generalna Paulina Kapuścińska zaprosiła również burmistrza Rahma Emanuela na organizowaną w styczniu 2013 r. w Chicago konferencję biznesową w związku z uroczystą inauguracją rejsów na trasie Warszawa-Chicago nowego Boeinga 787 ‘Dreamliner’ w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. Polski przewoźnik, to nie tylko pierwsze linie lotnicze w całej Europie, które zakupiły nowoczesnego ‘Liniowca marzeń’, ale również ‘Dreamliner’ w barwach PLL LOT będzie pierwszym tak nowoczesnym liniowcem obsługiwanym przez Międzynarodowy Port Lotniczy Chicago O’Hare. Konferencja będzie doskonałą okazją do promocji polskiego biznesu w Stanach Zjednoczonych, zacieśnienia współpracy najstarszych miast siostrzanych: Warszawy i Chicago. Burmistrz Rahm Emanuel z wielkim zainteresowaniem przyjął propozycję konsul Pauliny Kapuścińskiej i zadeklarował, że seminarium biznesowe będzie dobrą okazją do promocji Chicago, jako miasta otwartego na polski biznes.

Podczas spotkania konsul Kapuścińska zaprosiła również burmistrza Emanuela do Polski na przyszłoroczne uroczyste obchody rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim oraz na uroczyste wielkie otwarcie największego w Europie i jednego z trzech największych na świecie muzeów poświęconych historii społeczności żydowskiej: Muzeum Historii Żydów w Polskich w Warszawie. Burmistrz Rahm Emanuel wyszedł również z inicjatywą, by w roku 2013 zaprezentować w ratuszu Chicago ekspozycję wystawy o Warszawie z okazji rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

W dniu 29 listopada burmistrz Rahm Emanuel obchodził również urodziny: z tej okazji Konsul Generalna RP w Chicago Paulina Kapuścińska złożyła burmistrzowi życzenia wszelkiej pomyślności.

Źródło: Konsulat Generalny RP w Chicago

10 KOMENTARZE

 1. “Ja, niestety, nie należałam do harcerstwa, ponieważ w okresie, kiedy dorastałam, harcerstwo było w Polsce bardzo polityczne, natomiast rodzice kształtowali moje postawy moralne, patriotyczne w „Oazie”
  szanowna pani konsul .po pierwse prosze zerknac na fotke powyzej: jak siedzi burmistrz a jak pani. pani wyglada jak jego petent a nie partner, nie chialbym oceniac pani gustu w ubiorze ale styl jaki pani wybrala pasuje do – zeby nie uzywac slow “akwizytor” – przedstawicieli jakiejs duzej firmy np farmaceutycznej a nie do cholery konsula kraju o ponad tysiacletniej historii . absolwentka kierunkow administarcyjnych powinna miec to w malym palcu. to tyle wstepem…
  najciekwaszy jest jednak ten cytat z pani wystapienia w sejmie- pragne pania poinformowac iz ja, pochodze rowniez z rodziny z tradycjami niepodleglosciowymi od pokolen i nie mialem zadnego problemu do bycia harcerzem w latach 80tych wiec pod sztandarami zhp , i pierwszy raz spotykam sie tym aby ktokolwiek majacy pojecie o tej organizacji mogl posadzac jej czlonkow o jakiekolwiek polityczne sklonnosci 🙂 i to jeszcze warszawianka????? ja jestem dumnym harcerzem czarnej jedynki o ktorej chyba pani rodzice powinni cokolwiek wiedziec lub slyszec, nie wiem jak mozna tak celem wybielenia swojego zyciorysu oblewac tyle ludi blotem. tera moze jest to zrozumiale czemu akurat za rzadow kaczynskiego reka pieknejj anny fotygi mianowano pania na funkcje konsularne. to by pasowalo to tej ekipy.
  to tyle do pani konsul ( na plus to to ze jestem pani urocza kobieta)
  a teraz do leszczy forumowych: aporcik!
  🙂

  • …pani siedzi jak przystało na kobiete z klasą a on jest u siebie w office dlatego ma noge założoną…maniery są u Ciebie na bakier co zresztą widać po twoich postach.

  • Faka harcerzem w latach 80-tych? Psyhcolu i co ci zostalo z tamtych lat oszolomie z “tradycjami”?…czarna jedynko…a moze zero lub mniej niz zero ….podetrzyj sie bo sie ulewa obledzie 🙂

 2. Nareszcie jest konsul RP na poziomie. To piekna kobieta. Jakich ma doradców…kto to wie. Napewno trzeba Jej dobrej stylistki, nowego uczesania, zmieniłbym też sposób werbalizacji. Za mało w Jej wypowiedziach optymizmu. Nie takiego “hurra” ale dostosowany do koncepcji ministra bo take tekę (na zagranicę) ma powierzoną. Ale co tam, dopiero zaczyna.

REKLAMA

2116722767 views

REKLAMA

REKLAMA

2116722962 views

REKLAMA

REKLAMA

2118519330 views

REKLAMA

2116723067 views

REKLAMA

2116723152 views

REKLAMA

2116723240 views