REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Watykan. Zapalono światła na choince na placu Świętego Piotra

Watykan. Zapalono światła na choince na placu Świętego Piotra

-

Na choince w Watykanie zapalono światełka fot.L’Osservatore Romano/EPA
Na choince w Watykanie zapalono światełka fot.L’Osservatore Romano/EPA

W piątek pod wieczór zapalono światła na choince stojącej na placu Świętego Piotra, przywiezionej w tym roku z Bawarii. Rano papież Franciszek podziękował ofiarodawcom drzewka, a także ogromnej szopki, która jest darem włoskiego regionu Trydent.

REKLAMA

W ceremonii zapalenia świateł uczestniczyli przedstawiciele Watykanu, a także władz oraz mieszkańców kilku gmin z Bawarii i Trydentu. Wcześniej zostali oni przyjęci przez papieża, który mówił podczas specjalnej audiencji, że przesłaniem szopki jest to, że „Boga nie narzuca się nigdy siłą”.

Franciszek podziękował szczególnie dzieciom, które przygotowały ozdoby na choinkę.

„Jesteście jeszcze bardzo młodzi, ale już wystawiacie swe dzieła na placu Świętego Piotra” – mówił z podziwem.

“Odwagi, oby tak dalej, Michał Anioł też tak zaczął” – dodał papież z uśmiechem.

Zwyczaj ustawiania choinki i szopki na placu wprowadził Jan Paweł II w 1982 roku.

W tegorocznej szopce ustawiono 24 figury naturalnej wielkości. Przedstawiono tam też scenę niesienia pomocy starcowi, która nawiązuje do Roku Miłosierdzia.

Gdy na choince w Watykanie zapłonęły światła, papież Franciszek był w przytułku Caritas dla bezdomnych i ubogich koło rzymskiego dworca Termini. (PAP)

fot.L’Osservatore Romano/EPA
fot.L’Osservatore Romano/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks