REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Mosbacher żegna się z Polską kończąc misję ambasadora USA w Warszawie

Mosbacher żegna się z Polską kończąc misję ambasadora USA w Warszawie

-

Georgette Mosbacher w nagraniu wideo umieszczonym w mediach społecznościach żegna się z Polską w przeddzień zakończenia swej misji w Warszawie. Podkreśliła, że pożegnanie jest dla niej trudne i wyraziła dumę z tego co udało się osiągnąć w relacjach polsko-amerykańskich podczas jej kadencji.

Georgette Mosbacher objęła stanowisko Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce w sierpniu 2018 r. nominowana na to stanowisko przez prezydenta Donalda Trumpa. W środę 20 stycznia na prezydenta USA zaprzysiężony zostanie Joe Biden zwycięzca ubiegłorocznych wyborów prezydenckich.

REKLAMA

2147483647 clicks

“Jestem dumna z tego, co udało nam się osiągnąć w polsko-amerykańskich relacjach podczas mojej kadencji, która jutro dobiega końca. Polska i Polacy mają szczególne miejsce w moim sercu i pożegnanie jest dla mnie bardzo trudne. Nie mówię więc do widzenia – mówię do zobaczenia!” – napisała ambasador we wtorek na Twitterze.

W dołączonym do wpisu nagraniu podsumowała swą kadencję ambasadorską. Oświadczyła, że “jednym z najbardziej zaszczytnych momentów jej życia był dzień, gdy prezydent Trump poprosił ją o przyjęcie stanowiska ambasador USA w Polsce”.

“Minęły ponad dwa lata i jestem dumna z naszych wspólnych dokonań na rzecz umacniania relacji miedzy Polską i USA” – podkreśliła.

“Każda minuta w Polsce byłą dla mnie prawdziwą radością, a Polaków darzy szczerym uczuciem. Przyjęliście mnie z otwartymi ramionami. Poczytuję sobie za zaszczyt, że mogłam reprezentować Stany Zjednoczone w Waszym wspaniałym kraju” – powiedziała Mosbacher. Dodała, że niestety jej pobyt w Polsce dobiegł końca i 20 stycznia zgodnie z wieloletnią tradycja ustąpi ze stanowiska.

Stwierdziła, że przez czas jej kadencji w Polsce odnotowaliśmy wiele osiągnieć, “dzięki niewiarygodnej pracy jej zespołu w ambasadzie”. W tym kontekście przypomniała, że podczas jej urzędowania Polska przystąpiła do programu ruchu bezwizowego z USA. Zdaniem Mosbacher to historyczny kamień milowy, który będzie się przyczyniać do umacniania relacji międzyludzkich przez kolejne dziesięciolecia.

Wspominiała też o wspólnej deklaracji dotyczącej polskiego programu energetyki jądrowej, wsparciu dla inicjatywy Trójmorza i sprawach wojskowe – umocnieniu wschodniej flanki NATO, ustanowieniu wysuniętego dowództwa V Korpusu Sił Lądowych USA z siedzibą w Poznaniu.

Mosbacher stwierdziła, że te osiągnięcia przetrwają długo po jej wyjeździe z Warszawy.

W osobistej części wypowiedzi zapewniła, że głębi serca zawsze będzie tęskniła za czasem spędzonym w Polsce. “Nie wyjeżdżam jednak na zawsze. Będę wracać, bo moje przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą, zamierzam więc Polskę odwiedzać” – powiedziała Mosbacher.”Niech Bóg błogosławi Polsce, Niech Bóg błogosławi Stanom Zjednoczonym Ameryki” – powiedziała ustępująca ambasador.

W nagraniu wystąpienie Mosbacher przeplatane jest zdjęciami z czasu jej misji w Polsce i spotkań z najważniejszymi politykami, czy momentów ważnych dla obu krajów, np. podpisania umowy o współpracy obronnej z USA. (PAP)

REKLAMA

2131842387 views

REKLAMA

REKLAMA

2131842402 views

REKLAMA

REKLAMA

2133638722 views

REKLAMA

2131842412 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

REKLAMA

2131842415 views

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131842419 views