REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKopacz: odbiorcy indywidualni nie są zagrożeni brakiem dostaw energii

Kopacz: odbiorcy indywidualni nie są zagrożeni brakiem dostaw energii

-

fot.Nikiko/pixabay.com
fot.Nikiko/pixabay.com

Odbiorcy indywidualni nie są obecnie zagrożeni brakiem dostaw energii – powiedziała premier Ewa Kopacz, rozpoczynając poniedziałkowe spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego nt. zagrożeń funkcjonowania systemu elektroenergetycznego w związku z utrzymującą się wysoką temperaturą.

REKLAMA

Spotkanie z udziałem premier rozpoczęło się po godz. 12. Po jego zakończeniu zaplanowano briefing prasowy szefowej rządu.

“Chcę podkreślić, że odbiorcy indywidualni na chwilę obecną – i mam nadzieję, że państwo to potwierdzicie – dziś nie są zagrożeni, jeśli chodzi o brak dostaw energii” – powiedziała premier, otwierając posiedzenie.

Jak mówiła, wysokie temperatury wpływają na pracę elektrowni, przede wszystkim konieczność ograniczenia dostaw energii do dużych przedsiębiorstw.

Szefowa rządu zauważyła, że sytuacja jest poważna, bo prognozy na nadchodzące dni są “niekorzystne”. Według niej, poniedziałkowe posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego służy postawieniu jak najbardziej obiektywnej diagnozy w tej sytuacji oraz znalezieniu sposobu na zabezpieczenie ciągłych dostaw energii.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. podały, że od poniedziałku od godz. 10 wprowadzają ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na obszarze całego kraju. PSE w ubiegły piątek apelowały o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, tj. w godz. 11-15. Ograniczenia związane są z utrzymującą się nad Polską falą upałów, a co za tym idzie niskim poziomem rzek oraz wysoką temperaturą powietrza i wody wykorzystywanej w obiegach chłodzenia. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123127274 views

REKLAMA

REKLAMA

2123127291 views

REKLAMA

REKLAMA

2124923611 views

REKLAMA

2123127301 views

REKLAMA

2123127307 views

REKLAMA

2123127311 views