REKLAMA

2132236351 views

REKLAMA

2132236350 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaTom Benigno, kandydat na burmistrza Norridge, prosi Polonię o głosy

Tom Benigno, kandydat na burmistrza Norridge, prosi Polonię o głosy

-

Tom Benigno, kandydat na burmistrza Norridge, złożył  wizytę w siedzibie  Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA) w Chicago. Podczas wizyty w środę 3 marca spotkał się z Frankiem Spulą, prezesem ZNP-PNA i Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz z przedstawicielami zarządu organizacji, polonijnymi mediami i zaproszonymi gośćmi. Niespodzianką było przybycie sekretarza stanu Illinois Jesse’ego White’a.

Sekretarz stanu Jesse White udzielił oficjalnego poparcia Tomowi Benigno w wyborach na urząd burmistrza (Village President) Norridge, gdzie Polacy stanowią 60 procent liczącej około 15 tysięcy populacji. Jesse White chwalił wysokie kwalifikacje i długoletnie doświadczenie administracyjne Benigno, który jest zastępcą sekretarza stanu i szefem jego personelu. White przypisał Benigno liczne usprawnienia w działalności swojego biura – zwłaszcza na polu obsługi klienta.

REKLAMA

Formalną rekomendację na burmistrza miasteczka Norridge, północno-zachodniego sąsiada Chicago, wystosował również Mario Mikoda, prezes Fundacji Kopernikowskiej, z uznaniem wyrażając się o kwalifikacjach i doświadczeniu Benigno w dziedzinie zarządzania w biurze sekretarza stanu, gdzie nadzoruje on 3700 pracowników i operuje budżetem na około 400 mln dol.

Na spotkaniu byli też m.in. obecni: były sędzia Dean Maragos, z ramienia ZNP-PNA – sekretarz krajowa Alicja Kuklińska i skarbnik Steve Tokarski oraz przedstawiciele naszej gazety, radia WPNA i telewizji PolNews.

W krótkim wystąpieniu Benigno odniósł się krytycznie do rządów obecnego burmistrza Norridge – Daniela Tannhausera. Benigno potępił jego cięcia w budżecie policji na około 600 tysięcy dolarów, drastyczny spadek liczby pracowników policji i zapewnienie sobie miejskiej emerytury. Jak podkreślił Benigno, Tannhauser jest pierwszym burmistrzem, który będzie pobierał miejskie świadczenia emerytalne, bo żaden z poprzednich burmistrzów z nich nie korzystał. Benigno wskazał też, że stanowisko burmistrza w Norridge to praca tylko na pół etatu.

Jako nowy burmistrz Norridge Tom Benigno będzie pracował na rzecz przyciągnięcia większej liczby przedsiębiorstw, aby ożywić gospodarkę miasteczka i zwiększyć jego dochody, albowiem wyklucza obciążanie mieszkańców dodatkowymi podatkami. Zamierza też zacieśnić współpracę z istniejącymi biznesami i usprawnić komunikację z lokalnymi mieszkańcami. Jako gospodarz miasta będzie dbał o jego infrastrukturę, a także o podniesienie poziomu szkolnictwa.

Benigno przypomina mieszkańcom Norridge, że już 22 marca zaczyna się wczesne głosowanie, a właściwe wybory odbędą się 6 kwietnia. Zaapelował, aby lokalni mieszkańcy rejestrowali się do wyborów, jeśli nigdy przedtem nie głosowali w USA, a posiadają amerykańskie obywatelstwo. Jak dokonać tej formalności, można dowiedzieć się dzwoniąc pod numer telefonu biura kampanijnego Benigno: (708) 452 0716 lub odwiedzając je osobiście pod adresem: 7618 W. Irving Park w Norridge.

Zapytaliśmy Toma Benigno, dlaczego polscy wyborcy z Norridge powinni na niego głosować.  – Proszę o wasze głosy, ponieważ potrzebujemy zmiany w naszym ratuszu, potrzebujemy tam kogoś, kto dba o miasteczko i mieszkańców, i dobrze wykonuje swoją pracę. Teraz społeczność miasteczka, w tym polska grupa, w ogóle nie jest zaangażowana w jego sprawy i to musi się zmienić. Potrzebujemy w administracji miasteczka  transparentności i odpowiedzialności za działania oraz zwiększenia dostępności ratusza dla mieszkańców. Chcę, żeby firmy były niezależne i kwitnące, odnoszące sukces w  biznesie. Potrzebujemy więcej przedsiębiorstw wysokiej jakości i więcej policji. I przyrzekam, daję słowo, że nie podniosę podatków. Potrzebujemy zmiany dla dobrej przyszłości Norridge – apelował Benigno.

Tom Benigno  posiada tytuł magistra w dziedzinie zarządzania i administracji. W Norridge mieszka od 20 lat, gdzie z żoną Danielą wychowali troje dzieci. Więcej informacji na witrynie kandydata: https://friendsoftombenigno.com/

Alicja Otap
a.otap@zwiazkowy.com

Zdjęcia: Katarzyna Korza

REKLAMA

2129459382 views

REKLAMA

REKLAMA

2129459397 views

REKLAMA

REKLAMA

2131255717 views

REKLAMA

2129459407 views

REKLAMA

2129459410 views

REKLAMA

2129459414 views