0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPolonijni biznesmeni Ewa i Stanisław Chwałowie uhonorowani przez Radę Miasta

Polonijni biznesmeni Ewa i Stanisław Chwałowie uhonorowani przez Radę Miasta

-

Rada Miasta Chicago uchwaliła w środę rezolucję honorującą Ewę i Stanisława Chwałów, właścicieli popularnej restauracji i sal bankietowych Jolly Inn, w związku z trzydziestoleciem ich działalności biznesowej i charytatywnej w Wietrznym Mieście.

Z laureatami i inicjatorami rezolucji – burmistrz Rahm Emanuel
Z laureatami i inicjatorami rezolucji – burmistrz Rahm Emanuel

REKLAMA

Gratulacje wyróżnionym złożył osobiście burmistrz Chicago Rahm Emanuel, który otworzył posiedzenie. Były wspólne zdjęcia i gratulacje od grupy radnych, inicjatorów uchwały: Ariela Reboyrasa, Raya Suareza i Timothy’ego M. Cullertona, który wniósł projekt pod obrady.

Po ceremonii wręczenia dyplomu radny Cullerton, który jest gospodarzem tego rejonu Chicago, gdzie znajduje się kompleks restauracyjny Jolly Inn, powiedział, że jest pod wrażeniem zaangażowania i ogromu pracy, jaką polskie małżeństwo wkłada zarówno w prowadzenie swojego biznesu, jak i działalność społeczną, i życzył im kolejnych trzydziestu lat działalności.

Wzruszenia nie kryła Ewa Chwała. – Jestem bardzo szczęśliwa, że zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem, które otrzymaliśmy za naszą trzydziestoletnią pracę na rzecz nie tylko Polonii, ale i miasta Chicago. Jako imigranci przyjechaliśmy tutaj i ciężko pracowaliśmy. Jak się okazuje, jest to kraj, który dał nam szansę godnego życia – powiedziała laureatka.

Rada Miasta Chicago uhonorowała Ewę i Stanisława Chwałów okolicznościową rezolucją z okazji 30 lat ich działalności biznesowej i charytatywnej
Rada Miasta Chicago uhonorowała Ewę i Stanisława Chwałów okolicznościową rezolucją z okazji 30 lat ich działalności biznesowej i charytatywnej

– To zaszczyt, że właściciele Jolly Inn tak wspaniale wpisują się w historię naszego miasta – cieszył się Daniel Pogorzelski, działacz izby gospodarczej na Jackowie zaangażowany w utrwalanie polskich akcentów w historii Chicago. – W ten sposób Rada Miasta oddaje honor Ewie i Stanisławowi Chwałom za dobrą robotę, jaką od wielu lat wykonują na rzecz Polonii i miasta.

Państwo Chwałowie otrzymali wyróżnienie za zdrowe żywienie chicagowian, ale też za działalność charytatywną i społeczną. Popierają wiele różnych inicjatyw dotyczących na przykład rodzinnych Strzelec Wielkich, gdzie – wraz z grupą działaczy skupionych w Towarzystwie Strzelce Wielkie, a później Fundacji Parafii Strzelce Wielkie – przyczynili się do wybudowania i wyposażenia nowej świątyni, Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej, gdzie obecnie trwają prace przy budowie bocznego ołtarza. Działają także na rzecz naszego miasta, czego wyrazem są liczne podziękowania miejscowych organizacji społecznych korzystających z ich pomocy.

Małżeństwo po przyjeździe do Chicago w grudniu 1982 roku podjęło pracę w firmie Western Poultry. Dwa lata później otworzyli restaurację Staropolska. W 1989 roku zostali właścicielami obecnego kompleksu restauracyjnego przy W. Irving Park, natomiast dziewięć lat temu uruchomili terapeutyczną jaskinię solno-jodową Galos Caves.

Dotychczas podobną rezolucją uhonorowano Zygmunta Dyrkacza, właściciela Teatru Chopina. W gronie laureatów jest również polonijny poeta Adam Lizakowski.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

DSC_7829
Laureaci otrzymali treść uchwały

REKLAMA

2121753354 views

REKLAMA

REKLAMA

2121753374 views

REKLAMA

REKLAMA

2123549694 views

REKLAMA

2121753385 views

REKLAMA

2121753394 views

REKLAMA

2121753398 views