REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Piknik niepodległościowy w szkole Koścuszki

Piknik niepodległościowy w szkole Koścuszki

-

„Nasza Niepodległa 1918-2018″ to przewodnia myśl pikniku Polskiej Szkoły im. Tadeusza Kościuszki w Chicago, który odbył się w ostatnią niedzielę września w parku Catherine Chevalier Wood.

REKLAMA

2147483647 clicks

Piknik to najlepsza forma integrująca środowisko szkolne. Rodzice, nauczyciele i uczniowie spotykają się poza szkołą, aby w atmosferze wspólnej zabawy, przy dźwiękach muzyki lepiej się poznać i nawiązać bliższy kontakt, a przy okazji zebrać fundusze na pozastatutowe cele.

Wspaniała pogoda, pyszne jedzenie, wiele ciekawych gier i zabaw przygotowanych dla młodszych i starszych dzieci to gwarancja udanego pikniku. Wszystko dopisało, dlatego piknik udał się w stu procentach.

Rozpoczęła go wspólna msza św. odprawiona przez kapelana szkoły księdza proboszcza Marka Janowskiego. Po niej nasi wspaniali rodzice z Koła Rodzicielskiego zadowolili podniebienia wszystkich uczestników pikniku przygotowanymi własnoręcznie pysznościami. Było naprawdę jak „U Mamy” – dobra kawa, pączki, kiełbaski, krupnioki, lody i przekąski, a dla dzieci niespodzianki. Koniecznie też musimy podziękować naszym wspaniałym sponsorom: Andy’s Deli, Montrose Deli, Rich’s Deli, Baranowski Deli, Auto Art p. Mariusz Trela, Kroczko Family, Sowiak Family, Ulala Production, Lesław Samitowski i Katarzyna Łapińska. Dziękujemy! Rok jubileuszowy zobowiązuje, by uczcić zabawę programem związanym z tym wiekopomnym wydarzeniem, odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Grono Pedagogiczne przygotowało wiele ciekawych gier i konkursów, które cieszyły się wielką popularnością. Było malowanie biało czerwonej flagi ogromnych rozmiarów, napisu „Nasza Niepodległa 1918-2018”, wykonywanie planszy, na której dzieci przyklejały 100 jednakowych symboli niepodległościowych takich jak orzełki, postacie historyczne i hasła na 100 lat niepodległości Rzeczypospolitej.

Starsi uczniowie wykonywali ilustracje do piosenek niepodległościowych, wyklejali biało-czerwoną mapę Polski i małe biało-czerwone chorągiewki. Silniejsi i odważniejsi uczestniczyli w wyścigach na „Kasztance Piłsudskiego” i układali linijkami treść hymnu polskiego. Rozegrano mecze piłki siatkowej i nożnej Polska – reszta świata o Puchar Biało-Czerwonej.

Były występy szkolnego kółka judo i występ karateków z klubu Lesława Samitowskiego. Najciekawszym i angażującym wszystkich uczestników pikniku było wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych. Ze łzami w oczach śpiewaliśmy: „Legiony”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż” i wiele innych wzruszających piosenek żołnierskich z lat pierwszej wojny światowej.
Piknik zakończyła loteria fantowa z pięknymi nagrodami i wspólne tańce.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w pikniku. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Urszula Gawlik
dyrektorka szkoły

 

Zdjęcia: szkoła Kościuszki

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2131856453 views

REKLAMA

REKLAMA

2131856468 views

REKLAMA

REKLAMA

2133652788 views

REKLAMA

2131856478 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

REKLAMA

2131856481 views

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

Ania Wilkowski

REKLAMA

2131856485 views