REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaMożna ubiegać się o stypendia Związku Lekarzy Polskich w Chicago

Można ubiegać się o stypendia Związku Lekarzy Polskich w Chicago

-

Związek Lekarzy Polskich  ZLP (Polish-American Medical Society PAMS) w Chicago przypomina polonijnym studentom, że zbliża się termin składania podań o doroczne stypendia akademickie.

ZLP – PAMS przyznaje co roku kilkanaście stypendiów akademickich studentom polskiego pochodzenia z rejonu Chicago, studiującym medycynę, stomatologię lub weterynarię na uniwersytetach w USA lub w Polsce. Studenci oceniani są na podstawie wyników akademickich (GPA ponad 3.0), innych osiągnięć, zainteresowań, udziału w życiu Polonii i potrzeb finansowych. 

REKLAMA

Pozyskiwanie funduszy umożliwiających finansowanie tych stypendiów jest najważniejszą misją Związku Lekarzy Polskich.  Główną imprezą organizowaną w tym celu jest charytatywny Bal Lekarzy, odbywający się co roku od 70 lat! W uznaniu tej tradycji, często z okazji Balu, ZLP otrzymuje też donacje na fundusz stypendialny od biznesów, organizacji i indywidualnych darczyńców. Wysiłki na rzecz podtrzymywania tej działalności społecznej spoczywają na barkach kolejnych Prezesów i Zarządu ZLP. Obecnym prezesem ZLP jest dr Piotr Brukasz.

Związek Lekarzy Polskich w Chicago obchodzi w tym roku 75-lecie! Jego założycieli już z nami nie ma, lecz pamięć o nich żyje – jesteśmy szczególnie wdzięczni dawnym Prezesom ZLP, którzy w testamencie ufundowali stypendia swego imienia, które nadal przyznajemy naszej zdolnej młodzieży studiującej nauki medyczne. Wielu byłych stypendystów ZLP jest już specjalistami w różnych dziedzinach, służy Polonii amerykańskiej, wielu działa na rzecz Związku i można liczyć na ich poradę i zaangażowanie. Obecna epidemia jest jednym z przykładów wspólnych działań lekarzy polonijnych udzielających wspólnie z mediami rzetelnych informacji naukowych naszej społeczności. 

Liczymy na to, że kolejni studenci, którzy otrzymają w tym roku stypendia Polskiego Związku Lekarzy, też będą z nami współpracować, zainspirowani wieloletnią działalnością ZLP. Obecnie w ramach struktur ZLP uformowała się sekcja młodzieżowa – Junior PAMS, co znacznie mobilizuje i ułatwia integrację studentów.

Szczegółowe informacje są umieszczone na stronie internetowe ZLP pod adresem: www.zlpchicago.org

Drodzy studenci, czekamy na Was!

(Komunikat prasowy ZLP-PAMS)

REKLAMA

2129135408 views

REKLAMA

REKLAMA

2129135423 views

REKLAMA

REKLAMA

2130931743 views

REKLAMA

2129135433 views

REKLAMA

2129135436 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129135440 views