REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Dodatkowe terminy wizyt paszportowych w konsulacie w Chicago

Dodatkowe terminy wizyt paszportowych w konsulacie w Chicago

-

Przypominamy, że Konsulat Generalny RP w Chicago uruchomił dodatkowe terminy wizyt paszportowych, na które można zapisać się poprzez stronę www.e-konsulat.gov.pl. Terminy na wizyty udostępniane są od poniedziałku do piątku o godz. 09.00 oraz 16.00. – informuje komunikat prasowy placówki w odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie złożeniem wniosku o wydanie paszportu,

Ponadto wydłużono godziny przyjęć interesantów. Konsulat czynny jest w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 9.00-15.30 oraz w czwartki w godz. 11.30-18.00.

REKLAMA

Konsulat zachęca do regularnego odwiedzania strony e-konsulat: www.e-konsulat.gov.pl, ponieważ wiele osób rezygnuje z wizyty paszportowej w ostatniej chwili, co umożliwia zapisy nawet z dnia na dzień.

Placówka apeluje do osób, które rezygnują z wizyty paszportowej o samodzielne anulowanie wizyty na www.e-konsulat.gov.pl. Dzięki temu inne zainteresowane osoby mogą skorzystać z wolnego terminu.

Szczegółowe informacje w sprawach paszportowych na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/usa/paszporty

Szczegółowe informacje w sprawach obowiązkowej rejestracji (transkrypcji) amerykańskich aktów urodzenia i małżeństwa – dotyczy osób urodzonych w USA i osób które zmieniły stan cywilny w USA:
https://www.gov.pl/web/usa/sprawy-stanu-cywilnego
https://www.gov.pl/web/usa/transkrypcja-rejestracja-zagranicznego-aktu-urodzenia-w-polskim-rejestrze-stanu-cywilnego
https://www.gov.pl/web/usa/transkrypcja-zagranicznego-aktu-malzenstwa

Szczegółowe informacje w sprawie potwierdzania polskiego obywatelstwa – dotyczy osób dorosłych, które nigdy nie miały polskiego paszportu, bądź mają nieważny polski paszport (bez numeru PESEL) od kilkunastu lat i więcej:
https://www.gov.pl/web/usa/potwierdzenie-posiadania-lub-utraty-obywatelstwa-polskiego

Komunikat udostępnił wicekonsul Piotr Semeniuk z Referatu ds. Polonii, Komunikacji i Dyplomacji Publicznej w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago.

(Inf. wł.)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks