REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Prezydent wręczył nagrody "Dla Dobra Wspólnego"

Prezydent wręczył nagrody “Dla Dobra Wspólnego”

-

Im więcej polskich obywateli będzie działało w organizacjach zajmujących się pomocą innym, tym bardziej będziemy mogli mówić, że jesteśmy społeczeństwem obywateli − powiedział 9 grudnia prezydent Andrzej Duda na gali nagrody “Dla Dobra Wspólnego”. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: “człowiek”, “dzieło”, “instytucja” oraz nagrodę specjalną.

W kategorii “człowiek” uhonorowany został Jan Arczewski, który od 1986 roku prowadzi Telefon Zaufania dla Osób Niepełnosprawnych. Laureat, który sam od dzieciństwa choruje na rdzeniowy zanik mięśni i porusza się na wózku inwalidzkim, od 32 lat mieszka i pracuje jako psycholog w Domu Pomocy Społecznej Kalina w Lublinie; tam stworzył Telefon Zaufania dla Niepełnosprawnych.

REKLAMA

Fundacja Court Watch Polska prowadząca obywatelski monitoring sądów otrzymała nagrodę w kategorii “dzieło”. Fundacja od kwietnia 2010 roku zajmuje się nagłaśnianiem dobrych praktyk, informowaniem o problemach i dokonywaniem analiz działalności sądownictwa.

W kategorii “instytucja” zwyciężył Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu, którego współzałożycielem był senator Zbigniew Romaszewski. Celem ośrodka było sprostanie problemom wsi i małych miast ziemi sandomierskiej w okresie przemian gospodarczych i społecznych.

Prezydent zdecydował o przyznaniu nagrody specjalnej bratu Jerzemu Adamowi Marszałkowiczowi. Laureat jest założycielem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pomagającego bezdomnym, samotnym matkom, ofiarom przemocy, dzieciom z rodzin ubogich, osobom starszym oraz więźniom. Brat od lat mieszka w schronisku w Bielicach pod Opolem dzieląc pokój z bezdomnymi.

Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w finałowej gali Nagrody Prezydenta RP “Dla Dobra Wspólnego”, która odbyła się w piątek w Pałacu Prezydenckim. Nagroda ma na celu promowanie osób, organizacji i przedsięwzięć budujących wspólnotę obywatelską.

(PAP)
Na zdj. gala finałowa pierwszej edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks