REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Odbył się III Kongres Młodzieży Polonijnej, tym razem online

Odbył się III Kongres Młodzieży Polonijnej, tym razem online

-

Ważne, by młodzi Polacy żyjący w różnych częściach świata mieli możliwość poznania się i chrześcijańskiej formacji – powiedział delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz do uczestników III Kongresu Młodzieży Polonijnej.

Spotkanie odbyło się w sobotę 1 sierpnia w przestrzeni wirtualnej i przebiegało pod hasłem “Powołani do świętości”.

REKLAMA

Wzięło w nim udział 200 osób z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Mołdawii, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Paragwaju, Hiszpanii, Niderlandów, Włoch, Meksyku i z Rumunii.

W programie spotkania znalazły się integracja, słuchanie muzyki religijnej, wspólna modlitwa i dzielenie się przemyśleniami. Konferencję “Powołanie do świętości w nauczaniu papieża Franciszka i w życiu św. Jana Pawła II” wygłosił bp Lechowicz.

Hierarcha podkreślił, że świętość to nic innego jak miłość. “Świętość realizuje się w codzienności, w naśladowaniu Pana Jezusa, w bardzo drobnych szczegółach” – powiedział bp Lechowicz.

Zwrócił jednocześni uwagę, w jaki sposób świętość wyrażała się w życiu papieża Polaka. “Był blisko Pana Jezusa, od Niego uczył się życia. Ale również będąc blisko Pana Jezusa, był blisko drugiego człowieka, bo miłość wobec Boga realizuje się również w relacjach do drugiego człowieka” – podkreślił hierarcha.

Tegoroczny kongres był początkiem cyklu spotkań “Kongres Młodzieży Polonijnej – Spotkanie LIVE”, będących stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata. Podobne spotkania będą się odbywać co dwa miesiące.

Bp Lechowicz wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować Kongres w Krakowie, a spotkania wirtualne będą jedynie przygotowaniem do niego.

Głównym organizatorem spotkania jest delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz, a współorganizatorami młodzieżowa Grupa Orły z Niemiec. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks