REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Modne wnętrza Moda na wyplatane meble

Moda na wyplatane meble

-

Czy kiedykolwiek myślałeś o użyciu mebli wiklinowych w swoim domu? Nie jesteś w tym osamotniony. A wręcz – wychodzisz naprzeciw panującym trendom.

Wiklinowe meble, niegdyś zarezerwowane wyłącznie do ogrodów, coraz częściej pojawiają się w salonach, sypialniach, kuchniach, jadalniach, a nawet w pokojach dziecięcych. Od łóżek poprzez krzesła, stoły, tace, kosze i inne drobne akcesoria wplatane meble o naturalnej kolorystyce są modne, ponieważ doskonale dopasowują się zarówno do tradycyjnego wystroju wnętrz, jak i do pomieszczeń o bardziej swobodnej atmosferze. Takie plecionki z naturalnych materiałów, jak rattan czy wiklina, mają wielu zwolenników, gdyż pozwalają na urządzenie wnętrz w popularnym dzisiaj stylu ekologicznym.

REKLAMA

2147483647 clicks

Lubię meble rattanowe, ponieważ kojarzą mi się z naturą, atmosferą ogrodowo-wypoczynkową, sezonem letnim, nadbrzeżnymi wakacyjnymi domami lub stylem kolonialnym. Takie wyplatane meble dzięki swej ażurowej konstrukcji nie tylko same w sobie są lekkie i łatwe do transportu, ale nadają całemu wnętrzu wrażenia lekkości i przestrzenności. Nawet duża sofa z rattanu umieszczona w salonie nie będzie wydawać się masywnym meblem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej moich klientów chce zastąpić tradycyjne drewniane i tapicerowane meble salonowe – plecionkami. Nie polecam jednak wymiany wszystkich mebli, a tylko pojedyncze egzemplarze. Uważam, że się zwykle doskonale sprawdzają, jako akcent dekoracyjny. W swoim salonie mam stolik rattanowy, a w biurze dwa wygodne wiklinowe fotele służące do czytania. Subtelny wygląd tych ażurowych przedmiotów, ich naturalną kolorystykę i fakturę można uzupełnić poprzez zastosowanie różnobarwnych poduszek, dostosowujących je do wnętrz w rozmaitych stylach.

Warto też zaznaczyć, że meble plecione z naturalnych materiałów są stosunkowo niedrogie, znacznie tańsze od tych wykonanych z litego drewna lub tworzyw sztucznych. Dodatkowo, naturalny materiał, z którego są wykonane, doskonale uzupełnia wnętrza projektowane tak, aby nie naruszyć równowagi ekologicznej. Jeśli więc jesteś zainteresowany umeblowaniem przyjaznym dla środowiska lub po prostu zmęczony swoimi starymi meblami i nie masz pomysłu, jak przemeblować mieszkanie, polecam rozważenie mebli wiklinowych lub rattanowych.

Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C
ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC
annalineid@gmail.com
http://annalineid.wix.com/annalineid
https://www.facebook.com/annalineid
https://annalineid.blogspot.com/

 

  • IMG_7975
  • IMG_7984
  • IMG_8047
  • IMG_8151

REKLAMA

2131683818 views

REKLAMA

REKLAMA

2131683833 views

REKLAMA

REKLAMA

2133480153 views

REKLAMA

2131683843 views

REKLAMA

2131683846 views

REKLAMA

2131683850 views