REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKultura48. FPFF. "Warszawa, Holandia" najlepszym filmem krótkometrażowym

48. FPFF. „Warszawa, Holandia” najlepszym filmem krótkometrażowym

-

Obraz „Warszawa, Holandia” w reż. Ming-Wei Chiang otrzymał w piątek wieczorem podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Nagrodę im. Lucjana Bokińca dla najlepszego filmu krótkometrażowego. Nagroda specjalna w tym konkursie powędrowała do „Pięknej łąki kwietnej” Emi Buchwald.

Laureatów konkursu filmów krótkometrażowych i nagród pozaregulaminowych ogłoszono podczas gali, która odbyła się na Nowej Scenie w gdyńskim Teatrze Muzycznym.

REKLAMA

Spośród 25 tytułów uczestniczących w tym konkursie jury – w którym znaleźli się Agnieszka Dziedzic (przewodnicząca), Olga Bołądź i Michał Szcześniak – najwyżej oceniło „Warszawę, Holandię” w reż. Ming-Wei Chiang. Obraz uhonorowano Nagrodą im. Lucjana Bokińca.

Nagroda specjalna powędrowała do „Pięknej łąki kwietnej” Emi Buchwald, zaś wyróżnienia otrzymały „Misie Polarne” Bartosza Stankiewicza i „Być kimś” Michała Toczka.

W trakcie uroczystości poznaliśmy również zwycięzców nagród pozaregulaminowych, przyznawanych przez sponsorów, partnerów festiwalu oraz dziennikarzy.

Nagrody Stowarzyszenia Kin Studyjnych, festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą, jury młodych, dziennikarzy, a także nagroda za reżyserię obsady w konkursie głównym przypadły twórcom „Kosa” w reż. Pawła Maślony. Z kolei Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych przyznała Don Kichota obrazowi „Tyle co nic” w reż. Grzegorza Dębowskiego.

Laureatką Kryształowej Gwiazdy Elle została Kamila Urzędowska, która zagrała Jagnę w „Chłopach” w reż. Doroty Kobieli-Welchman i Hugha Welchmana. Aktorka zgarnęła również nagrodę Chopard & Kruk: Chopard Loves Cinema. Do Andrzeja Seweryna trafiła nagroda im. Heleny Modrzejewskiej, a do Nataszy Parzymies, twórczyni „Moich starych” – Nagroda Miesięcznika „Zwierciadło”.

Złotym Kangurem dla filmu w konkursie głównym doceniono Kingę Dębską za „Święto ognia”. Radio Gdańsk przyznało nagrodę za efekty dźwiękowe Kacprowi Habisiakowi za „Doppelgängera. Sobowtóra” w reż. Jana Holoubka oraz wyróżnienia za ten sam film dla Marcina Kasińskiego, Przemysława Kamieńskiego i Filipa Krzemienia. Fenomenem Festiwalu – tytułem specjalnym przyznawanym przez portal Interia – okazał się Bartosz Stankiewicz, twórca „Misiów Polarnych”.

Rozstrzygnięcie konkursu głównego 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nastąpi w sobotę wieczorem w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. Uroczystość będzie transmitowana na antenie TVP Kultura.

Z Gdyni Daria Porycka (PAP)

REKLAMA

2093150300 views

REKLAMA

2093150584 views

REKLAMA

2094947033 views

REKLAMA

2093150834 views

REKLAMA

2093150972 views

REKLAMA

2093151113 views