REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Floryda pokryje koszty sądowe Zimmermana

Floryda pokryje koszty sądowe Zimmermana

-

Adwokat George’a Zimmermana zwróci się do stanu Floryda o zapłacenie wydatków sądowych swego klienta. Kwotę tę szacuje na 200 – 300 tys. dolarów.

 

REKLAMA

George Zimmerman podczas rozprawy fot. Gary W. Green/PAP/EPA
George Zimmerman podczas rozprawy fot. Gary W. Green/PAP/EPA

Prawo stanu Floryda mówi, że osoba uniewinniona od postawionych jej zarzutów jest zwolniona od opłacenia kosztów sądowych związanych z jej sprawą.

W rozmowie z Orlando Sentinel Mark O’Mara wyjaśnił, że wyrok uniewinniający Zimmermana z odpowiedzialności karnej za zabicie Trayvona Martina, zobowiązuje stan do pokrycia kosztów prawnych, w tym honoraria dla ekspertów występujących w charakterze świadków obrony, kosztów podróży, fotokopii, wideo, itd.  Za pracę adwokata Zimmerman musi zapłacić sam.

Wobec 29-letniego Zimmerman oskarżonego o zabicie 16-letniego czarnoskórego Martina oddalono wszystkie zarzuty, nawet nieumyślnego zabójstwa. Wyrok wywołał oburzenie afroamerykańskiej społeczności. Po zakończeniu sprawy NAACP (organizacja działająca na rzecz społecznego awansu kolorowej ludności) zebrała ponad 1,7 mln podpisów pod petycją wzywającą do postawienia Zimmermana przed karną odpowiedzialnością za naruszenie praw obywatelskich Martina.

Prezes NAACP Ben Jealous przekazał petycję do Departamentu Sprawiedliwości. Wcześniej to samo ministerstwo otrzymało petycję z 219 tys. podpisów z organizacji ColorOfChange.

Tymczasem George Zimmerman odwiedza sklepy z bronią. Jego fotografie z właścicielem strzelnicy na Florydzie wywołały kolejną falę oburzenia.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA