REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W wielu szkołach gorąco. Upał daje się we znaki

W wielu szkołach gorąco. Upał daje się we znaki

-

Niestety mnóstwo szkół w metropolii chicagowskiej nie ma klimatyzacji. Niektóre szkoły poza miastem skróciły bądź odwołały zajęcia z powodu fali gorąca. W Chicago pomimo upału lekcje odbywają się normalnie. Problemem przegrzanych pomieszczeń klasowych w niektórych szkołach zostali jak zwykle obarczeni nauczyciele.

fot. Malate269/Wikimedia
fot. Malate269/Wikimedia

REKLAMA

W szkole podstawowej  Nash w zachodniej dzielnicy brakuje nie tylko klimatyzatorów, ale też zwykłych wiatraków. Dlatego naucziele wyposażyli pomieszczenia klasowe w wentylatory we własnym zakresie − przynieśli ze swoich domów lub kupili za własne pieniądze.

Kuratorium oświatowe Chicago Public Schools zapłaciło za instalację klimatyzatorów we wszystkich szkołach przyjmujących uczniów z 50 zamkniętych szkół. Jednak wiele innych szkół dzielnicowych w dalszym ciągu nie ma ochładzania. W gorących i dusznych pomieszczeniach Nash Elementary nie ma warunków do prowadzenia lekcji.

Poseł stanowy La Shawn Ford odwiedził szkołę Nash i stwierdził, że z przegrzania  kilkoro dzieci zasłabło, a kilkorgu innym leciała krew z nosa.

Kuratorium CPS radzi szkołom nieposiadającym klimatyzacji zaciągnięcie zasłon na oknach, w celu zablokowania światła słonecznego, wyłączenie zbędnych żarówek, przeniesienie klas do chłodniejszych części budynku oraz zapewnienie dzieciom częstych przerw na picie wody.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Halina Nowak

śp. Cecylia Rożnowska

śp. Tadeusz M. Kreczko

śp. Maria Cholewa

śp. Janina Kuczyński

REKLAMA

REKLAMA