REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaInternetMicrosoft z nową linią telefonów, tabletem i pierwszym laptopem

Microsoft z nową linią telefonów, tabletem i pierwszym laptopem

-

fot.Jagadeesh Nv/EPA
fot.Jagadeesh Nv/EPA

Amerykański koncern Microsoft zaprezentował we wtorek swój pierwszy laptop, a także nowe urządzenia mobilne, w tym smartfony z rodziny Lumia, tablet i odświeżoną wersję opaski sportowej. Wszystkie urządzenia przygotowano do działania w środowisku Windows 10.

REKLAMA

Nowy system operacyjny został opublikowany w lipcu; według zapowiedzi koncernu ma pomóc w zwiększeniu udziału Microsoftu na rynkach urządzeń mobilnych, które są na razie zdominowane przez Apple i Samsunga.

Podczas prezentacji w Nowym Jorku koncern zaprezentował swój pierwszy laptop, Surface Book, który powstał specjalnie dla potrzeb systemu operacyjnego Windows 10. Posiada wyświetlacz o przekątnej 13,5 cala i jakości 267 pikseli na cal. Wyposażony jest także w gładzik wykonany ze szkła. Koncern rozpoczyna przedsprzedaż urządzenia w środę, a na pułki sklepowe w Stanach Zjednoczonych ma trafić 26 października.

Pokazano także nowe smartfony Lumia 950 i 950XL, które w listopadzie mają trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Zaprezentowano także tańszy smartfon Lumia 550, który trafi na tamtejszy rynek w grudniu.

Lumia 950 jest wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala i sześciordzeniowy procesor, a większa Lumia 950XL ma ekran 5,7-calowy i ośmiordzeniowy procesor. Urządzenia posiadają do 32 GB pamięci, a także funkcję wideo o jakości 4K. Jedną z innowacji jest system chłodzenia płynami. Microsoft dodał, że pojemność urządzeń może być zwiększona do 2TB (terabajtów) poprzez dołączenie dodatkowej karty pamięci.

Natomiast nowy tablet, Surface Pro 4, wyposażony jest w 12,3-calowy ekran o jakości 267 pikseli na cal. Za pracę urządzenia odpowiada procesor Intel Core szóstej generacji posiadający 16GB pamięci RAM. Podczas prezentacji Microsoft przekonywał, że urządzenie jest o 50 proc. szybsze od laptopa konkurencji – MacBook Air koncernu Apple.

Amerykanie zapowiedzieli, że nowe urządzenia mobilne i laptop będą wyposażone w funkcję Windows Hello – umożliwiającą biometryczną weryfikację użytkownika i szybkie logowanie do systemu. Tożsamość potwierdzana jest m.in. przez skanowanie twarzy, tęczówki, albo odcisków palców.

Microsoft pokazał też w Nowym Jorku odświeżoną opaskę do monitorowania aktywności fizycznej – Microsoft Band 2. Urządzenie ma być dostępne na rynku 30 października. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116419211 views

REKLAMA

REKLAMA

2116419420 views

REKLAMA

REKLAMA

2118215796 views

REKLAMA

2116419537 views

REKLAMA

2116419624 views

REKLAMA

2116419718 views