REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Władze Waszyngtonu apelują o maseczki i dezynfekowanie rąk w Halloween

Władze Waszyngtonu apelują o maseczki i dezynfekowanie rąk w Halloween

-

Władze Waszyngtonu apelują, by w tym roku zachować szczególną ostrożność w trakcie świętowania Halloween, które przypada na sobotę. Apelują o zakładanie maseczek, dezynfekowanie rąk i kreatywność przy rozdawaniu cukierków.

Epidemia oznacza spore ograniczenia w trakcie święta, w którym Amerykanie co roku spędzają czas ze swoimi sąsiadami i rywalizują z nimi na przydomowe ozdoby. Część wydarzeń przenosi się do internetu. Niektórzy rodzice planują polowanie na słodycze drive-through zamiast pukania z przebranymi dziećmi od drzwi do drzwi.

“Zachęcamy do bezpieczeństwa – noszenia maseczek i dezynfekowania rąk” – mówi Jonathan Russell z władz miejskich Waszyngtonu. “Zobaczymy, jak niektórzy mieszkańcy wykazują się pomysłowością i kreatywnością, jeśli chodzi o dostarczanie cukierków” – dodaje.

W trakcie Halloween mali przebierańcy tradycyjnie chodzą od drzwi do drzwi z okrzykiem “cukierek albo psikus” i zbierają słodycze.

Przed rokiem w Waszyngtonie święto odbywało się przy temperaturze ponad 20 stopni Celsjusza. W tym roku ma być znacznie zimniej – 11 stopni Celsjusza.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks