REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyGary Bettman - NHL nie ruszy bez umowy z zawodnikami

Gary Bettman – NHL nie ruszy bez umowy z zawodnikami

-

Nowy sezon NHL nie rozpocznie się jesienią, jeżeli nie zostanie podpisana nowa umowa między klubami a organizacją zawodników (NHLPA) – oświadczył komisarz ligi Gary Bettman, po spotkaniu właścicieli i generalnych menażerów klubów w Nowym Jorku.


„Dopóki nie będzie nowej, wspólnej umowy – nie możemy rozpocząć sezonu zaplanowanego na październik” – powiedział podczas konferencji prasowej. Nie podał jednak konkretnego terminu, który powinien być dotrzymany, by nastąpiła inauguracja rozgrywek.


Przed dwoma miesiącami przedstawiciele klubów twierdzili, iż sezon rozpocznie się w październiku. Brali pod uwagę możliwość zatrudnienia nowych zawodników. I teraz Bettman nie wykluczył możliwości zaangażowania nowych zawodników przez kluby.


„Niedawno pod uwagę była brana alternatywa. Po okresie półtora miesiąca wróciliśmy do myślenia kategoriami interesów NHL” – powiedział szef kluby Toronto Maple Leafs, Richard Peddie.


Generalnie jednak przedstawiciele NHL – ligi, która jako jedyna w historii sportu zawodowego w Ameryce odwołała rozgrywki ze względu na spór płacowy – twierdzą, iż rozgrywki bez udziału wielkich gwiazd nie mają większego sensu. Tym bardziej, iż w tej wersji nie są aprobowane przez kibiców.


„Gdyby kluby zostały zmuszone do sięgnięcia po nowych zawodników – nie byłoby to dobre ani dla kibiców, ani dla sportu, ani dla biznesu” – powiedział dyrektor wykonawczy NHLPA, Bob Goodenow.


Lokaut w NHL rozpoczął się 16 września, po wygaśnięciu umowy między zawodnikami a właścicielami klubów, określającej m.in. zasady opłacania hokeistów. Miesiąc później, gdy zainteresowane strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowej umowy – Bettman ogłosił odwołanie sezonu.


Po tym fakcie przedstawiciele klubów i zawodników spotykali się kilkakrotnie – ale consensusu nie osiągnęli. Kością niezgody są przede wszystkim rozbieżności dotyczące zasad finansowania zawodników – właściciele klubów zamierzają uzależnić limit płac od zysków klubu, hokeiści nie chcą się na to zgodzić.

REKLAMA

2093139300 views

REKLAMA

2093139584 views

REKLAMA

2094936033 views

REKLAMA

2093139834 views

REKLAMA

2093139973 views

REKLAMA

2093140114 views