Strona głównaDziennik Sportowy1. liga piłkarska - podsumowanie

1. liga piłkarska – podsumowanie

-

Liderujący piłkarze Podbeskidzia Bielsko- Biała zremisowali bezbramkowo z GKP Gorzów Wlkp. w sobotnim meczu dziewiątej kolejki pierwszej ligi.

Podopieczni trenera Marcina Brosza mają jeden punkt przewagi nad Widzewem Łódź, który w niedzielę wygrał z Kmitą Zabierzów 2:0 (1:0) i umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Widzew ma jednak o jeden mecz rozegrany mniej niż lider.

Po niedzielnych meczach nie utrzymała trzeciej lokaty w tabeli Stal Stalowa Wola, która pokonała Górnika Łęczna 4:0. Na tą pozycję dzięki remisowi 2:2 (2:0) z GKS Katowice awansowali piłkarze KGHM Zagłębie Lubin.

Lubinianie po pierwszej połowie spotkania prowadzili 2:0, ale w drugiej dali sobie strzelić dwie bramki i stracili prawie pewne trzy punkty.

Za KGHM sklasyfikowana jest Flota Świnoujście, która pokonała na wyjeździe Tura Turek 2:1. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w drugiej gola dla Tura uzyskał Łukasz Cichos. O sukcesie Floty zadecydowały dwa trafienia Piotra Dziuby I.

Płocka Wisła wygrała 1:0 (0:0) z Motorem Lublin i awansowała na piąte miejsce w tabeli. Płocczanie mają – podobnie jak Flota i zajmująca szóstą lokatę w tabeli Stal Stalowa Wola – po 15 pkt.

Nieudany był wyjazd Dolcana Ząbki do Jastrzębia na mecz z GKS. Ostatni w tabeli podwarszawski zespół przegrał 0:1, a do tego w końcówce dwóch jego zawodników otrzymało czerwone kartki – Marcin Warakomski i Mateusz Chudziński. Bramkę na wagę kompletu punktów strzelił dla GKS Robert Żbikowski.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Odra Opole zremisowała z Wartą Poznań 1:1.

W meczach dziewiątej kolejki piłkarze strzelili osiemnaście bramek. Sędziowie pokazali 49 żółtych i 4 czerwone kartki. Na trybunach było około dwadzieścia tysięcy kibiców.