REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZarzuty dla matki 8-latka, który przyniósł broń do szkoły Disney Magnet

Zarzuty dla matki 8-latka, który przyniósł broń do szkoły Disney Magnet

-

Matka ucznia klasy drugiej, który we wtorek rano przyniósł w plecaku broń do szkoły Disney Magnet na północy Chicago, została oskarżona. Broń sama wystrzeliła, a kula drasnęła 7-letniego ucznia. Matka twierdzi, że syn znalazł pistolet pod jej łóżkiem.

Do tych wydarzeń doszło przed godziną 10 rano we wtorek w jednej z klas szkoły Disney Magnet w rejonie 4100 N. Marine Drive. Broń przyniesiona w plecaku przez ucznia klasy drugiej sama wystrzeliła. Kula uderzyła o ziemię i odbiła się rykoszetem od podłogi i drasnęła w brzuch 7-letniego ucznia klasy drugiej.

REKLAMA

Chłopiec został przewieziony do szpitala dziecięcego im. Lurie. Jego stan lekarze określili jako dobry. Dyrekcja szkoły poinformowała, że uczeń doznał „drobnych zadrapań”. W plecaku znaleziono załadowanego Glocka 19.

Matka ucznia, który miał broń w plecaku, została we wtorek zatrzymana i oskarżona. 28-letnia Tatanina Kelly usłyszała trzy zarzuty wykroczenia związanego z narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo.

W środę podczas przesłuchania sądowego w sprawie kaucji obrońca Kelly poinformował, że 8-letni syn kobiety znalazł Glocka 19 pod łóżkiem matki i włożył do swojego plecaka, z którym poszedł do szkoły. Kelly miała ważne pozwolenie na broń (FOID). Kobieta nie była wcześniej karana.

„To nie było coś, co zaplanowała lub zrobiła umyślnie” – powiedział adwokat oskarżonej.

Sędzia Michael Hogan podkreślał, że może to nie było celowe działanie, ale doszło do bardzo poważnego zaniedbania. „Centymetry dzieliły nas od zupełnie innej sprawy i od zupełnie innej tragedii” – stwierdził sędzia.

„Nie wiemy, skąd (dziecko) wiedziało, że broń jest pod łóżkiem (…), ale najwyraźniej wiedziało, bo poszło i ją wzięło” – mówił Hogan.

Sędzia zwrócił uwagę, że to wskazuje na to, że broń była łatwo dostępna i nie była przechowywana w sposób, który uniemożliwiłby chłopcu zabranie do szkoły naładowanego pistoletu.

Sędzia wyznaczył kaucję na 10 tysięcy dolarów, a to oznacza, że po wpłaceniu 1000 dol. Kelly będzie mogła wyjść z aresztu powiatu Cook. W sądzie ma się ponownie stawić we wtorek, 24 maja.

Całe zdarzenie wywołało duże zaniepokojenie wśród rodziców. Dyrektor szkoły Disney Paul Riskus w e-mailu do rodziców zapewnił, że „placówka traktuje ten incydent niezwykle poważnie i ściśle współpracuje z biurem bezpieczeństwa i ochrony CPS (Chicago Public Schools), aby opracować plan bezpieczeństwa na przyszłość”.

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2107435745 views

REKLAMA

2107435977 views

REKLAMA

2109232368 views

REKLAMA

2107436118 views

REKLAMA

2107436217 views

REKLAMA

2107436325 views