REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W najbliższy weekend więcej policji na drogach

W najbliższy weekend więcej policji na drogach

-

Policja zwiększy kontrolę użycia pasów bezpieczeństwa przez kierowców w Illinois podczas najbliższego przedłużonego weekendu Memorial Day.

Przedstawiciele Departamentu Transportu oraz policji stanowej wraz z dwustoma jednostkami organów ścigania w całym Illinois ogłosiły akcję wzmożonej kontroli użycia pasów bezpieczeństwa przez kierowców podróżujących przez stan Lincolna w ciągu najbliższego świątecznego weekendu Memorial Day. Przez cały weekend i w poniedziałek podróżujący mogą spodziewać się większej ilości patroli na drogach, a także specjalnych stref kontroli pasów.

REKLAMA

Według Departamentu Transportu choć śmiertelność w wypadkach w Illinois w tym roku spada, to użycie pasów bezpieczeństwa w dalszym ciągu jest najlepszą linią obrony na wypadek kraksy.

Akcja jest częścią wieloletniej ogólnokrajowej kampanii Krajowej Administracji ds. Bezpieczeństwa Ruchu na Autostradach (National Highway Traffic Safety Administration, NHTSA) pod hasłem „Click It or Ticket” .

Dodatkowo władze apelują do kierowców, aby podczas jazdy, oprócz zapięcia pasa bezpieczeństwa, nie siadali za kierownicą po alkoholu, przestrzegali ograniczeń prędkości i odłożyli telefon.
(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks