REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uczestnicy obozu sportowego w Lake Zurich zarażeni koronawirusem

Uczestnicy obozu sportowego w Lake Zurich zarażeni koronawirusem

-

Liczni uczestnicy obozu sportowego w liceum w Lake Zurich zachorowali na COVID-19. Lokalne władze apelują do wszystkich mieszkańców tego północno-zachodniego przedmieścia o jak najszybsze przetestowanie się na koronawirusa.

Nie podano dokładnie, ilu uczestników obozu sportowego zorganizowanego na terenie Lake Zurich High School zachorowało na koronawirusa, lecz mówi się o „licznych” przypadkach. Zdaniem lokalnych władz, osoby, u których zdiagnozowano COVID-19 mogły uczestniczyć w zgromadzeniach poza obozem.

REKLAMA

Organizatorzy obozu sportowego zapewniają, że przestrzegano na nim zaleceń epidemiologiczno-sanitarnych, w tym dystansowania społecznego i zasłaniania nosa i ust. Ich zdaniem, młodzież mogła zarazić się uczestnicząc w innych wydarzeniach.

Lokalne służby zdrowia zaapelowały do wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek oraz występowanie objawów, o jak najszybsze poddanie się testowi. „Czas jest istotnym czynnikiem” – powiedziała dr Sana Ahmed z departamentu zdrowia powiatu Lake.

Aby ułatwić jak największej liczbie mieszkańców testowanie, w niedzielę na terenie liceum w Lake Zurich zorganizowano mobilny punkt testowania, przed którym ustawiła się wielogodzinna kolejka. Punkt testowania miał być uruchomiony w poniedziałek w Aurorze, a we wtorek w Round Lake.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks