REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Szczurzy problem w czasie pandemii

Szczurzy problem w czasie pandemii

-

Krajowe służby zdrowia ostrzegają przed agresywnymi szczurami, które po odcięciu źródła pożywienia po zamknięciu restauracji wykazują nietypowe i agresywne zachowanie.

Wygłodzone gryzonie są kolejnym skutkiem ubocznym pandemii koronawirusa, zwłaszcza w dużych miastach – ostrzega krajowe centrum zapobiegania i kontroli chorób (Centers for Disease Control and Prevention, CDC). W Chicago firmy zajmujące się kontrolą szkodników zarejestrowały wzrost liczby zgłoszeń dotyczących nietypowego lub agresywnego zachowania szczurów.

REKLAMA

Gryzonie są nie tylko bardziej agresywne wobec ludzi, lecz również wobec siebie, a w poszukiwaniu pożywienia uciekają się nawet do kanibalizmu. W Chicago wygłodzone szczury wychodzą na ulice w ciągu dnia i nie wahają się przemierzać dłuższych dystansów, żeby znaleźć coś do jedzenia. Zgłoszono nawet przypadki szczurów znalezionych w silnikach samochodowych.

Na podobny problem skarżą się władze Nowego Jorku, Nowego Orleanu i innych dużych miast.

Władze przypominają, że aby zapobiec pojawianiu się szczurów, należu dobrze zawiązywać worki ze śmieciami i dobrze zamykać wieka kubłów na śmieci, usuwać z podwórek karmę dla ptaków i zwierząt domowych i utrzymywać w porządku posesję wokół domu.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks