REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Synoptycy: wysokie fale, silny wiatr i śnieg w poniedziałek i wtorek

Synoptycy: wysokie fale, silny wiatr i śnieg w poniedziałek i wtorek

-

Fale o wysokości około 14 stóp (ponad 4 m) mają zalewać brzegi jeziora Michigan w poniedziałek i wtorek. Najintensywniejszych fal i wiatru meteorolodzy spodziewają się w poniedziałek w ciągu dnia. Przepowiadają też opady śniegu dla północno-zachodniej Indiany i części aglomeracji chicagowskiej.

Mieszkańcom Chicago odradza się spacerowanie i przemieszczanie nad brzegiem jeziora Michigan ze względu na niebezpieczną kombinację podmuchów wiatru i wysokich fal. Wiatr o prędkości około 50 mil na godzinę (80 km na godzinę) i fale wysokości około 14 stóp (4 m) prognozowane są na cały poniedziałek.

REKLAMA


Krajowy Serwis Meteorologiczny (National Weather Service) poinformował na Twitterze, że ostrzeżenie przed zalaniem wybrzeży jeziora Michigan zakończy się o 6 rano we wtorek, a najgorsze warunki spodziewane są w poniedziałek w ciągu dnia.

„Duże fale w połączeniu z wysokim poziomem jeziora mogą spowodować podtopienia parkingów, parków i ścieżek wzdłuż bezpośredniego brzegu jeziora” – podał serwis pogodowy.

„Dodatkowo możliwe jest podniesienie poziomu wody o jedną stopę przy ujściach rzek, kanałach i portach wzdłuż jeziora Michigan. Trzymajcie się suchych miejsc!” – napisano w komunikacie.

Służby meteorologiczne prognozują, że największe opady śniegu wystapią w północno-zachodniej Indianie (w powiatach Lake i Jasper), ale też biały puch może nawiedzić północną część Illinois, w tym centrum Chicago. Przepowiadany jest spadek temperatury na noc z poniedziałku na wtorek i wynosić ma od 16 do 19 stopni F (od -9 do -7 stopni C) .

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA