REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rozpoczęło się wczesne głosowanie w całym Chicago

Rozpoczęło się wczesne głosowanie w całym Chicago

-

W środę 14 października rozpoczęło się w całym Chicago wczesne głosowanie w wyborach powszechnych, które odbędą się 3 listopada. Mieszkańcy Chicago mogli do tej pory oddać głos w tzw. superplacówce w śródmieściu, ale teraz mogą zagłosować wcześniej również w 50 okręgach miejskich. Wyborcy z przedmieść powinni sprawdzić informacje dotyczące wczesnego głosowania na stronach internetowych sekretarza danego powiatu (county clerk). Ostatnim dniem wczesnego głosowania będzie 2 listopada.

Wczesne głosowanie we wszystkich 50 okręgach miejskich (ang. wards) ruszyło pełną parą w środę 14 października. Wyborcy w Chicago mogą głosować w dowolnej placówce, bez względu na miejsce zamieszkania.

REKLAMA

Pełną listę lokali wczesnego głosowania w Chicago podamy w wydaniu weekendowym naszej gazety.

Pomoc w języku polskim dostępna jest w placówkach wczesnego głsowania w miejskich okręgach (wards): 13, 14, 23, 31, 36, 38, 41 i 45.

Placówki wczesnego głosowania w Chicago czynne są: od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 am-7 pm, w soboty i niedziele 9 am-5 pm, a w dniu wyborów 3 listopada 6 am-7 pm.

Chicagowska rada elekcyjna przypomina, że nie trzeba podawać przyczyny wczesnego oddania głosu. Wyborcy mogą rejestrować się lub zmienić adres zamieszkania w dowolnej placówce.

Osoby, które chcą się zarejestrować do głosowania, muszą okazać dwa dokumenty tożsamości, w tym jeden z adresem zamieszkania.

Wyborcy, którzy rejestrują się do głosowania po raz pierwszy, lub ponownie, ponieważ zmienili nazwisko czy adres, muszą być gotowi na oddanie głosu tego samego dnia.

Polskojęzyczni wyborcy mogą uzyskać więcej informacji na stronie internetowej: chicagowybory.com lub pod numerem linii telefonicznej po polsku: (312) 269-5702.

Prezydenckie wybory powszechne w Illinois odbędą się tak jak w całym kraju 3 listopada. Tego dnia wyborcy będą mogli głosować jedynie w lokalu, gdzie są zarejestrowani.

W dalszym ciągu można wcześniej zagłosować w tzw. Supersite, czyli superplacówce, pod adresem 191 N. Clark St.

Lokal nazywany jest superplacówką (Supersite), ponieważ mogą tam głosować oraz rejestrować się mieszkańcy ze wszystkich okręgów miejskich.

Wyborcy z przedmieść powinni sprawdzić informacje dotyczące wczesnego głosowania na stronach internetowych sekretarza danego powiatu (county clerk). Mieszkańcy powiatu Cook mogą odwiedzić witrynę: www.cookcountyclerk.com/agency/elections

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks