REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Muzeum McDonalda w Des Plaines zostanie zburzone

Muzeum McDonalda w Des Plaines zostanie zburzone

-

fot.Maxim Shipenkov/EPA

Znajdująca się w podchicagowskim Des Plaines replika pierwszej restauracji szybkiej obsługi sieci McDonald’s w przyszłym miesiącu zostanie zburzona. Koncern przekaże działkę władzom Des Plaines.

REKLAMA

Pierwsza restauracja McDonald’s w Des Plaines w rzeczywistości była dziewiątą restauracją tej sieci w USA. Wybudowana w 1955 roku przez Raya Kroca, twórcę potęgi McDonald’s, została zburzona w 1984 roku. Na jej miejscu powstała pełniąca funkcję muzeum replika restauracji, z zachowanym oryginalnym szyldem. Miejsce przyciągało turystów, którzy mogli podziwiać manekiny w strojach z epoki oraz oryginalne frytkownice, grille i miksery do robienia mleczno-lodowych koktajli.

W 2008 powódź uszkodziła budynek muzeum, które zamknięto dla zwiedzających. Od tego czasu turyści mogli oglądać zabytkową restaurację szybkiej obsługi jedynie z zewnątrz, co przyczyniło się do spadku jej popularności i liczby odwiedzających.

Koncern McDonald’s poinformował o decyzji zlikwidowania repliki pierwszej restauracji McDonald’s. Po zabezpieczeniu eksponatów budynek zostanie zburzony w przyszłym miesiącu, a działka zostanie przekazana władzom Des Plaines.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks