REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLeśne szlaki otwarte, publiczne budynki zamknięte

Leśne szlaki otwarte, publiczne budynki zamknięte

-

Budynki publiczne i pola biwakowe powiatu Cook będą zamknięte w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa – zdecydowała w niedzielę szefowa powiatu Cook Toni Preckwinkle. Nadal można spacerować po leśnych szlakach, lecz tylko z zachowaniem dwumetrowego odstępu od innych.

Władze powiatowe ogłosiły w niedzielę nowe ograniczenia na chronionych terenach leśnych powiatu Cook (Forest Preserves of Cook County), mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 w Illinois.

REKLAMA

Większość leśnych ścieżek spacerowych, jezior i polan pozostaje otwarta. Zamknięte będą jednak wszystkie budynki publiczne, centra natury, przyległe do nich place zabaw, toalety i pola biwakowe. Otwarcie sezonu wędkarskiego, zaplanowane na 4 kwietnia, zostaje przełożone na czas nieograniczony. Pola namiotowe pozostaną zamknięte do 11 maja.

Władze powiatowe zachęcają, by sprawdzać obostrzenia na terenach, gdzie planujemy się wybrać, na stronie internetowej Forest Preserve of Cook County: fpdcc.com.

Z terenów, które pozostają otwarte, można korzystać tylko stosując się do zasad dystansowania społecznego, czyli zachowania sześciostopowego (dwumetrowego) odstępu od innych ludzi. Zachęca się również do mycia rąk przed i po wycieczce do lasu. Preckwinkle ostrzegła, że władze będą monitorować zachowania odwiedzających i jeżeli nie będą one zgodne z wytycznymi, szlaki zostaną zamknięte.

Chronione lasy powiatu Cook są popularnym miejscem wypoczynku wśród mieszkańców Chicago i okolic. Cook County Forest Preserve liczy 70 tys. akrów i jest najstarszym i największym rezerwatem przyrody w Stanach Zjednoczonych.

(jm)

REKLAMA

2097040749 views

REKLAMA

REKLAMA

2097040982 views

REKLAMA

REKLAMA

2098837376 views

REKLAMA

2097041129 views

REKLAMA

2097041230 views

REKLAMA

2097041341 views