REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLegalizacja marihuany dla celów rekreacyjnych w Illinois?

Legalizacja marihuany dla celów rekreacyjnych w Illinois?

-

Propozycja zalegalizowania marihuany dla celów rekreacyjnych w Illinois jest wprawdzie jeszcze w powijakach. Gdyby jednak doszło do realizacji projektu, to stan zaoszczędziłby miliony dolarów oraz jeszcze więcej zarobiłby.

fot.PAP/EPA
fot.PAP/EPA

Z pomysłem legalizacji popularnej trawki wystąpił komisarz rady powiatu Cook John Fritchey, były parlamentarzysta stanowy.

REKLAMA

Fritchey zwrócił się do swoich byłych kolegów z legislatury Illinois, by utworzyli specjalną grupę zadaniowa, która przeanalizuje korzyści i mankamenty swobodnego dostępu do cannabisu.

Polityk twierdzi, że ściganie przestępstw dotyczących marihuany jest w Illinois zbyt kosztowne. Jak podkreśla, w Chicago rokrocznie dochodzi do około 20 tys. aresztowań za posiadanie tego narkotyku, ale większość  spraw sądowych zostaje umorzona, po wydaniu wielu milionów dolarów z kieszeni podatnika na  postępowanie śledcze i procesowe.

Według komisarza Fritcheya, legalizacja konopi indyjskich wyeliminowałaby konieczność ponoszenia zbędnych wydatków, a nawet podreperowałaby finanse stanu.

Niedawno Kolorado zalegalizowało używanie marihuany dla celów rekreacyjnych i uzyskuje z jej sprzedaży duże dochody.

Jak poinformowały władze Kolorado, tylko w pierwszych dwóch miesiącach obowiązywania nowego prawa do kasy stanu wpłynęło prawie 7 mln dol. – 3,5 mln dol. w styczniu i 3,2 mln dol. w lutym.

Z początkiem tego roku Illinois stało się dwudziestym w kraju stanem dopuszczającym zastosowanie marihuany dla celów medycznych.

Jednak przepisy przyjęte przez Illinois mają bardzo restrykcyjny charakter i dlatego wciąż trwa wdrażanie ich w życie; chorzy natomiast nadal nie mogą korzystać z marihuany jako leku na różne dolegliwości.

(ao)

REKLAMA

2097040776 views

REKLAMA

REKLAMA

2097041010 views

REKLAMA

REKLAMA

2098837404 views

REKLAMA

2097041157 views

REKLAMA

2097041258 views

REKLAMA

2097041369 views