REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKolejne Halloween pod znakiem pandemii

Kolejne Halloween pod znakiem pandemii

-

Już po raz drugi Halloween w Chicago będzie inne niż zwykle, a to ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa. We wtorek miasto opublikowało wytyczne, w których zezwala na zbieranie słodyczy po domach, o ile będzie się to odbywać w maskach i przy zachowaniu zasad dystansowania społecznego.

Już po raz drugi miasto proponuje „Halloweek” – tygodniową imprezę, podczas której promowane są bezpieczne obchody święta. Impreza rozpocznie się w sobotę 23 października paradą w Washington Park i zakończy w sobotę 30 października paradą na State Street.

REKLAMA

Przez cały tydzień oferowane będą dodatkowe wydarzenia organizowane we współpracy z Chicago Park District, bibliotekami publicznymi i różnymi departamentami miejskimi. Program można śledzić na stronie chicagohalloweek.org.

Na tej samej stronie są do pobrania specjalne plakaty informujące o tym, że dany dom świętuje Halloween bezpiecznie.

  • Niezaszczepieni chicagowianie, którzy zbierają cukierki powinni mieć na sobie maski na zewnątrz, jeżeli nie jest możliwe dystansowanie społeczne.
  • Grupy przebierańców powinny być małe i ciągle w ruchu – bez zbędnego gromadzenia się.
  • Osoby obdarowujące cukierkami również powinny mieć na sobie maski, zachować dystans społeczny i używać płynu odkażającego.
  • Zebrane słodycze zjadamy dopiero w domu – po dokładnym umyciu lub odkażeniu rąk.

Więcej informacji o paradach i miejskich obchodach można znaleźć na stronie chicagohalloweek.org.

„Przez całą tę pandemię nauczyliśmy się, że możemy być otwarci i robić rzeczy, które kochamy, jednocześnie zachowując bezpieczeństwo” – powiedziała w oświadczeniu burmistrz Lori Lightfoot.
(jm)

REKLAMA

2109276576 views

REKLAMA

2109276808 views

REKLAMA

REKLAMA

2111073199 views

REKLAMA

2109276949 views

REKLAMA

2109277048 views

REKLAMA

2109277156 views