REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Centrum Obamy wstępnie zatwierdzone

Centrum Obamy wstępnie zatwierdzone

-

Centrum Obamy pokonało pierwszą z kilku przeszkód na drodze do realizacji planu budowy. Chicagowska komisja ds. planowania miasta wydała zezwolenie na budowę centrum w Jackson Park na południu miasta.

Komisja ds. planowania miasta zatwierdziła projekt jednomyślnie 17 maja i został on skierowany do Rady Miasta Chicago, gdzie odbędzie się kolejne głosowanie.

REKLAMA

Odpowiedzialna za projekt Fundacja Obamy stoi w obliczu kolejnych poważnych przeszkód. W federalnym sądzie rejonowym w Chicago został wniesiony pozew, którego celem jest zablokowanie budowy Centrum Obamy w Jackson Park. Dodatkowo organizacje dzielnicowe domagają się, by prezydencka fundacja zabezpieczyła je przed skutkami gentryfikacji, a wiec przed wysiedleniami mieszkańców oraz podwyżką kosztów zamieszkania i utrzymania.

Burmistrza Rahm Emanuel stwierdził, że budowa Centrum Obamy w Jackson Park jest jedyną i niepowtarzalną okazją rewitalizacji podupadłego ekonomicznie rejonu poprzez wielomilionowe inwestycje i stworzenie nowych miejsc pracy.

Koszty powstania prezydenckiego centrum szacowane są na pół miliarda dolarów.

(ao)

fot.Fundacja Obamy/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks