REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Centra handlowe w aglomeracji chicagowskiej na celowniku terrorystów

Centra handlowe w aglomeracji chicagowskiej na celowniku terrorystów

-

Trzy centra handlowe znajdujące się na przedmieściach Chicago mogą paść celem ataków terrorystycznych. Policja w Skokie już wprowadziła nadzwyczajne środki ostrożności w centrum handlowym w Old Orchard.

W ubiegłą sobotę somalijska organizacja terrorystyczna związana z Al-Kaidą – al Shabab, opublikowała w Internecie nagranie wideo, na którym zamaskowany mężczyzna nawołuje muzułmanów – dżihadystów do przeprowadzenia ataków terrorystycznych w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Celem potencjalnych ataków mają być ogromne centra handlowe w wymienionych przez terrorystę krajach. Mężczyzna z nagrania wzywa do przeprowadzenia ataku na centrum handlowe Mall of America w Minnesocie. Nieprzypadkowo wybór padł  na Minneapolis w stanie Minnesota – to miasto zamieszkałe przez liczną populację imigrantów z Somalii i według ekspertów właśnie ten region jest szczególnie atrakcyjny dla organizacji terrorystycznych rekrutujących przyszłych dżihadystów przez Internet.

Oprócz wskazania Mall of America terrorysta w nagraniu wideo wzywa do ataków na centra handlowe należące do grupy Westfield. W pobliżu Chicago istnieją trzy centra należące do tej grupy: Old Orchard w Skokie, Fox Valley w Aurorze i Hawthorn w Vernon Hills. Po opublikowaniu nagrania, policja w Skokie podjęła wzmożone środki bezpieczeństwa, a klientów Old Orchard strzegą policjanci w kamizelkach kuloodpornych.

Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Jeh Johnson wystąpił w niedzielę w telewizyjnym programie “Meet the Press”, zalecając odwiedzającym wskazane placówki wzmożoną ostrożność.

(gd)

fot.Jim Lo Scalzo/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks