REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Oskarżony o porwanie Chinki nie przyznał się do winy

Oskarżony o porwanie Chinki nie przyznał się do winy

-

Yingying Zhang i Brendt Christensen fot.arch. rodz.

Magistrant University of Illinois Brendt Allen Christensen, który został oskarżony o porwanie chińskiej naukowiec, która zaginęła półtora miesiąca temu na kampusie Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Do tej pory nie odnaleziono Yingying Zhang, która prawdopodobnie nie żyje.

REKLAMA

Podczas przesłuchania przed sądem 28-letni Brendt Allen Christensen nie przyznał się do winy. Oskarżony zeznał, że zażywa przepisane przez lekarza środki uspokajające, ale nie zaburzają one rozumienia zarzutów, jakie na nim ciążą.

Na ślad Christensena naprowadził śledczych portal FetLife.com, gdzie spotyka się społeczność zainteresowana perwersjami seksualnymi. FBI ustaliło, że 19 kwietnia mężczyzna wpisywał na portalu hasła: „planowanie uprowadzenia”, „marzenia o perfekcyjnym porwaniu”. Wszystko wskazuje też na to, że czarny saturn, do którego wsiadła Zhang, należał do Christensena.

Policja nie potwierdziła, że 26-letnia Chinka nie żyje, ale poinformowała, że wszystko na to wskazuje. Na razie nie znaleziono ciała młodej kobiety, która prowadziła na Uniwersytecie Illinois badania naukowe.

26-letnia Yingying Zhang zaginęła 9 czerwca. Ostatni raz widziana była przez przyjaciół, którzy powiedzieli policji, że udała się podpisać umowę o wynajem mieszkania i nie wróciła. Kamery monitoringu nagrały Chinkę wsiadającą do czarnego saturna. Potem ślad po niej zaginął.

28-letni Christensen, pochodzący z Urbana, w tym roku ukończył studia magisterskie na wydziale fizyki na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign. Prokuratura twierdzi, że to on był kierowcą samochodu, do którego wsiadła Yingying Zhang.
(tz, ao, jm, gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA