REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 14 lat za największe oszustwo finansowe w Chicago

14 lat za największe oszustwo finansowe w Chicago

-

Dyrektor wpływowej finansowej firmy konsultingowej z Northbrook został skazany na 14 lat więzienia za sprzeniewierzenie ponad 665 mln dol. należących do swoich klientów. Prokuratura uznała to za największe oszustwo finansowe rozpatrywane przed sądem federalnym w Chicago.

Strona oskarżenia dla 49-letniego Erika Blooma domagała się 20 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w marcu ub.r. został uznany winnym oszustw finansowych, które w 2007 r. doprowadziły do upadku jego firmy  Sentinel Management Group.

REKLAMA

W 7-stronicowym liście przesłanym na ręce sędziego Ronalda Guzmana oskarżony napisał, że “ma odczucie, iż w ciągu minionych 7 lat żył w surrealistycznym świecie, jakby patrzył nie na swoje życie, a kogoś innego”. Zapewniał, iż  “zawsze starał się prowadzić Sentinel najlepiej, jak tylko potrafi” i niezmiennie uważał się za “człowieka posiadającego mocny kompas moralny”.

− Poprawiałem nawet takie błędy na restauracyjnych rachunkach, które były na moją korzyść. Nawet nie miałem mandatów za parking czy przekraczanie ograniczenia szybkości. Innymi słowy, zawsze przestrzegałem przepisów − twierdził w oskarżony.

Prokuratura zaś utrzymywała, że stojąc na czele Sentinel,  Bloom w 2003 r. bez wiedzy klientów zawierał ryzykowne  transakcje, które cztery lata później doprowadziły do bankructwa jego firmy, a inwestorów naraziły na milionowe straty.

Po trwającej cztery tygodnie rozprawie, ławie przysięgłych wystarczyły zaledwie dwie godziny obrad, by uznać Blooma winnym wszystkich stawianych mu zarzutów. (ak)

fot.Carlos Jorge Monteiro/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks