REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWywiadyPolacy mogą osiedlać się w Kanadzie – zapewnia adwokat Richard Boraks, reprezentujący...

Polacy mogą osiedlać się w Kanadzie – zapewnia adwokat Richard Boraks, reprezentujący "Worker Canada" w Toronto

-

Polacy już od wielu lat mają bardzo pozytywny obraz Kanady. Panuje jednak przekonanie, że trudno jest otrzymać w Kanadzie pobyt stały i stać się legalnym obywatelem tego kraju.

W marcu 2008 roku większość Polaków zignorowała fakt, że Kanada zniosła konieczność posiadania wiz dla obywateli polskich. 28 listopada 2008 roku rząd kanadyjski wydał oświadczenie, że nie obniży liczby wydawanych wiz pracowniczych, pomimo trudnej ekonomicznie sytuacji na całym świecie. Oświadczenie to Polacy przyjęli z niedowierzaniem i właściwie przeszło to bez echa wsród polskiej społeczności. Większość Polaków po prostu nie uwierzyła w jakąkolwiek szansę osiedlenia się w Kanadzie.

REKLAMA

W związku z powrotem dużej liczby Polaków z Zachodniej Europy do Polski, wiele osób poważnie myśli jednak o emigracji do Kanady.

Zadaliśmy więc pytania adwokatowi Ryszardowi Boraks z “Worker Canada” Toronto, w celu naświetlenia obecnych faktów dotyczących emigracji do Kanady.

Firma ta, pod kierunkiem znanego prawnika emigracyjnego, pana Ryszarda Boraksa, na przestrzeni ostatnich 35 lat pomogła tysiącom polskich rodzin przesiedlić się lub pozostać w Kanadzie.
– Czy jest pan świadomy tego, że wielu Polaków po prostu nie ma zaufania do konsultantów emigracyjnych oraz do prawników zajmujących się sprawami emigracji? 
Tak, jestem tego świadomy i wiem, że brak zaufania wynika bardzo często z niezrozumienia tego bardzo trudnego procesu oraz z braku cierpliwości. Muszę także dodać, że w dzisiejszych czasach łatwiej jest klientowi sprawdzić prawnika niż prawnikowi sprawdzić klienta.
– Co pan chce przez to powiedzieć?
Ambasada Kanadyjska w Warszawie jest odpowiedzialna za imigrację Polaków do Kanady, każdy Polak, z każdego miejsca na świecie, może zatelefonować do ambasady i zdobyć informacje dotyczące firmy lub prawnika. Wiarygodność firmy można rownież sprawdzić za pomocą internetu, rodziny, czy znajomych z Kanady, z tego typu informacji korzysta wielu Polaków, ale nawet najbardziej doświadczony prawnik nie może za pomocą jednej rozmowy telefonicznej, internetu czy rodziny, dowiedzieć się czegokolwiek na temat reputacji klienta.
– A dlaczego prawnik potrzebuje informacje o kliencie? 
Rząd kanadyjski polega na doświadczeniu swoich prawników oraz sumiennym wykonaniu ich pracy, prawnik wie, że musi dokładnie sprawdzić ewentualnych kandydatów na obywateli, a tych, którzy takich wymogów nie spełniają, eliminować. Prawnik, podejmujący się przeprowadzenia tego procesu, mam na myśli pozwolenie na pracę i pobyt stały w Kanadzie, musi dokładnie znać wszystkie “wzloty i upadki” swojego klienta, doświadczenie w pracy, edukację itp.
Informacje otrzymane od klienta pozwalają dokładnie ocenić szanse każdej rodziny. Przekroczenie prawa w Polsce może być inaczej potraktowane w Kanadzie, a inaczej w Polsce, dlatego prawnik musi znać każdy szczegół z życia potencjalnego klienta, po prostu całą prawdę. Prawnik, promujący klientów o nieodpowiedniej przeszłości czy braku odpowiednich kwalifikacji, naraża swoją firmę na spowolnienia procesu rozpatrywania spraw, a nawet na kompletne zablokowanie teczek ze sprawami jego klientów. 
Krąg prawników zajmujących się sprawami emigracyjnymi jest bardzo mały. Reputacja prawnika, promującego nieodpowiednie rodziny jest powodem do kompletnej utraty biznesu i w konsekźwencji może zakończyć się upadkiem firmy. Dlatego też, praca dobrego prawnika nie sprowadza się tylko do wypełnienia formularzy i liczenia na to, że się uda. 
Rząd kanadyjski nie przyznaje prawa pobytu tylko dlatego, że ktoś poprawnie wypełnił formularze. Rząd musi być przekonany, że dogłębnie przestudiowano przeszłość klienta i jest on dostatecznie zdeterminowany, aby budować swoją przyszłość w Kanadzie. Na prawnika więc spada odpowiedzialność, aby dobrze zrozumieć potrzeby klienta oraz uczciwie reprezentować jego interesy.
W czasie mojej praktyki, często docierały do mnie historie o wykorzystywaniu emigrantów przez nieuczciwych pracodawców, rodziny, znajomych, konsultantów, a nawet prawników!
Muszę jednak nadmienić, że w Kanadzie, jak i w USA, prawnicy są pod ścisłą kontrolą, a jakiekolwiek nadużycie w stosunku do klienta może stać się powodem utraty klientów oraz kłopotów firmy.Ale spotkałem również klientów, którzy z premedytacją oszukali prawników, nadużywając ich zaufania.
– Jak mam to rozumieć?
Prawnik w Kanadzie jest w stanie tylko wtedy pomóc klientom, jeżeli cieszy się on poważaniem pracodawców oraz wyższych pracowników rządowych i ma nienaganną reputację. 
Na przestrzeni ostatniego roku nasze biuro podjęło ryzyko i nie podwyższyło żadnych opłat. W taki właśnie sposób chcieliśmy pomóc jak największej liczbie Polaków, aby mogli przyjechać do Kanady w celu odbycia kwalifikacyjnej rozmowy z pracodawcami, a w konsekwencji starać się o pozwolenie na pracę i wreszcie – stały pobyt. Tymczasem, klienci nadużyli naszego zaufania, posłużyli się naszą firmą, aby bez problemów wjechac do Kanady, po czym unikali potencjalnych, legalnych pracodawców, pracując nielegalnie.Podali oni również fałszywe informacje na swój temat, po czym, nie zapłaciwszy podatków, po cichutku, opuścili Kanadę nie informując o tym naszego biura.
– W jaki sposób można zmniejszyć liczbę problemów pomiędzy klientem a prawnikiem? Czy wszyscy klienci są zadowoleni?
Zrozumienie całego procesu emigracyjnego i cierpliwość to droga do uniknięcia wszelkich nieporozumień. Niektóre sprawy jednak rozpadają się, ponieważ klient nie rozumie w pełni procesu ubiegania się o stały pobyt, a prawnik nie rozumie potrzeb klienta. Klienci oraz prawnicy są w stanie zaakceptować pewne problemy oraz spowodowane nimi opóźnienia, jeżeli są odpowiednio na to przygotowani przez prawnika czy firmę zajmującą się ich sprawą. 
Z mojego doświadczenia wiem, że dobrzy prawnicy potrafią cierpliwym klientom wytłumaczyć bardzo dokładnie przebieg całego procesu emigracyjnego i nasi cierpliwi klienci są w pełni tym usatysfakcjonowani. Nieprzygotowani oraz niecierpliwi petenci nigdy nie będą zadowoleni. Zadaniem moim i mojego personelu jest upewnienie się, że klient rozumie cały proces i w pełni go akceptuje.
Przygotowaliśmy szczegółowe wyjaśnienie oraz specjalne oświadczenie, które mają zmniejszyć stres obydwu stronom. Sugerujemy, aby potencjalni klienci zapoznali się z działalnością naszego biura, zanim rozpoczną procedurę. Chcę dobrze zrozumieć potrzeby klienta, a klient możliwości biura, zanim weźmiemy jego sprawę. Przez ponad 35 lat nasze biuro pomogło tysiącom polskich rodzin w uzyskaniu stałego pobytu w Kanadzie.
Jestem zdziwiony, że niektóre rodziny narzekają, że proces był zbyt długi i wymagający wielu dokumentów , pomimo iż sprawa zakończyła się sukcesem. Dlatego w chwili obecnej dbamy bardzo o doinformowanie klientów, zanim rozpoczniemy współpracę.
– W jaki sposób jesteście w stanie sprawdzić wiarygodność klienta?
Do niedawna nasze biuro nie pobierało opłat za rozpatrzenie wstępnego kwestionariusza, sprawdzenie ogólnych informacji o kliencie, pisemną, prywatną korespondencję z klientem oraz umowę, w której firma podejmuje się zająć jego sprawą. Niestety wielu „pracowników na wizycie”, mając od początku zupełnie inne intencje, wykorzystało tę gościnność, wprowadziło w błąd nie tylko prawnika, ale kanadyjskich pracodawców, oczekujących na pracowników oraz Kanadyjski Urząd Imigracyjny. Dlatego też, obecnie nasze biuro pobiera niewielką opłatę na pokrycie naszych wydatków, jakie ponosimy obsługując każdego klienta. W późniejszej fazie procesu wymagamy także zaświadczenia z parafii, do której nasz klient należy, w celu zagwarantowania naszej firmie tylko poważnych pe
tentów.
Z góry przepraszamy za rygorystyczne zasady, ale zostały one wprowadzone w celu ochrony zarówno naszego biura, jak i klienta. Jesteśmy pewni, że poważne osoby przyjmą to ze zrozumieniem.
– Jakie osiągnięcia ma „Worker Canada”, jeśli chodzi o pomoc Polakom ?
Oto w skrócie osiągnięcia pracowników naszego biura, w jaki sposób pomagali polskim rodzinom w przesiedleniu się do Kanady i uzyskaniu pobytu stałego.
– 1975-1991 – Otrzymanie Dyplomu Uznania od Kongresu Polonii Kanadyjskiej za pomoc tysiącom polskich rodzin, które skorzystały z kanadyjskich programów imigracyjnych dla Polaków.
– 1991-1993 – Pomoc 3000 polskich rodzin przy załatwieniu legalnego wyjazdu z Europy do Kanady.
– 2002-2006 – Pomoc wielu nielegalnie pracującym w Kanadzie imigrantom w celu otrzymania statusu legalnego pracownika oraz stałego pobytu. Starania o zmianę polityki rządu w tej sprawie zakończyły się sukcesem.
– Od 2007 – Z powodzeniem pomogliśmy wielu Europejczykom w otrzymaniu statusu legalnego pracownika czy legalnego migranta. 
– 2005-2008 – Współpraca ze środowiskami polonijnymi, w celu zniesienia wiz dla Polaków przy wjeździe do Kanady.
– Poza Polakami, nasze biuro przez ponad 30 lat współpracowało z innymi narodowościami, między innymi z Portugalczykami.
– Co ma zrobić chętny na emigrację klient, który nie zna nikogo i nie ma rodziny ani znajomych w Kanadzie?
Naszym konsultantem i opiekunem polskich rodzin jest pani Alicja Bakalarski, prosimy więc o kontakt telefoniczny lub przez e-mail z p. Alicją, 416 588 8707, e-mail: [email protected], spróbujemy pomóc w miarę naszych możliwości oraz możliwości klienta. 
Worker Canada
Richard Boraks
Barrister & Solicitor
General Counsel
to Worker Canada
Dokończenie za tydzień

REKLAMA

2091030619 views

REKLAMA

2091030918 views

REKLAMA

2092827377 views

REKLAMA

2091031199 views

REKLAMA

2091031345 views

REKLAMA

2091031489 views