poniedziałek, 14 października 2024 17:18

Ekstraklasa piłkarska - pierwsze w tym roku zwycięstwo Stali, Podbeskidzie na dnie tabeli

W spotkaniu dwóch ostatnich drużyn w tabeli ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec, na własnym obiekcie pokonała 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ekipa z Podkarpacia wygrała pierwszy mecz ligowy w 2021 roku i zepchnęła gości na dno tabeli.

Przed spotkaniem trener mielczan Leszek Ojrzyński przyznał, że "Górale" są bardzo niebezpieczni przy rozgrywaniu stałych fragmentów gry. Właśnie po rzucie z autu bielszczanie objęli prowadzenie. W 32. min. Filip Modelski tak z niego rzucił piłkę, że ta poszybowała w pole karne rywala. Tam źle zachowali się obrońcy Stali. Zamiast zażegnać niebezpieczeństwo umożliwili strzał z bliska Kamilowi Bilińskiemu, po którym Rafał Strączek skapitulował.

Wcześniej inicjatywę miała Stal, ale stworzyła tylko jedną klarowną sytuację do zdobycia gola. Jednak po "główce" Andreja Prokica (trzecia minuta) piłka poszybowała nad poprzeczką.

Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) wyrównali w 52. min. Po „główce” wprowadzonego na plac gry od drugiej połowy Rafała Dadoka Michal Peskovic odbił piłkę. Trafiła ona do Krystian Getingera, który uderzył mocno i celnie.

Stal poszła za ciosem i zepchnęła "Górali" do desperackiej defensywy. Drugi gol dla mielczan padł w 70. min. Po tym jak w pole karne dośrodkował Petteri Forsell, piłkę głową zagrał Maciej Domański. Trafiła ona pod nogi Marcina Flisa, który pokonał Peskovica.

Po stracie drugiego gola śmielej zaatakowało Podbeskidzie. Groźnie, ale niecelnie uderzył Biliński (83. min.) oraz wprost w bramkarza Mateusz Marzec (86).