- Komórka o podwyższonym ujemnym potencjale elektrycznym dzięki zwiększonej ilości tlenu i aktywnego wodoru. Synapsy posiadające elektron stanowią elektrostatyczny potencjał odpychający enzymy wirusa.
- osłabiona komórka o niższym pH oraz niedoborem tlenu, czyli niedoborem elektronów posiada potencjał dodatni i na zasadzie potencjałów przeciwnych następuje łączenie się synapsy komórki z enzymem wirusa.
- jest alkaliczna (uzyskujemy wartość od 7 do 12 pH) czyli podnosi alkaliczność wewnętrzną organizmu,
- posiada wysoki potencjał elektryczny REDOX - ORP dochodzący do minus 900 mV. Wolne elektrony podnoszą energię elektryczną naszych komórek oraz redukują wolne rodniki aminokwasów, co też ma działanie ochronne przed replikacją RNA.
- Mikro struktura wody, czyli 5-6 molekuł H2O w klastrze wpływa na szybsze przenikanie wody alkalicznej w najdalsze zakamarki organizmu i pozwala łatwo przeniknąć błony komórkowe oraz dostarczyć tlen i energię do komórek.
- Aktywna woda alkaliczna podawana bezpośrednio z jonizatora posiada także dużą ilość aktywnego Wodoru, czyli najmniejszego w przyrodzie antyutleniacza.
- W procesie elektrolizy podczas rozszczepienia molekuł wody (H2O) uzyskujemy większą ilość OH- . Aktywna woda alkaliczna zawiera wzbudzony tlen o wysokiej wartości energetycznej. Jest to czynnik podnoszący ujemny potencjał komórki.
- Kwaśna woda o niskim pH (1.7-2.2) i wysokim dodatnim potencjale elektrycznym (+700 mV) działa jako utleniacz, który może usuwać elektrony z bakterii i zabijać je. Eliminuje bakterie, grzyby i wirusy. Zwalcza infekcje i stany zapalne.
- W związku z tym, zgodnie z przykładem japońskich szpitali, należy stosować wodę jonizowaną do dezynfekcji i sterylizacji pomieszczeń. Myjemy także ręce i twarz po każdym kontakcie i z innymi ludźmi.
- Powinniśmy przepłukiwać nos, usta, gardło i oczy, tam gdzie znajdują się najbardziej wrażliwe na kontakt z wirusem błony śluzowe. Robimy inhalację górnych dróg oddechowych przez wdychanie rozpylonej mgiełki wody kwasowej 2-3 pH