-
US DOT#
-
MC#
-
BOC 3 Filing
-
ICC #
-
UCR
-
IFTA Application
-
Permits NY, NM, KY
-
Safety Binder
-
Random Program Membership
Już za kilka tygodni przywitamy nowy rok, a co za tym idzie, trzeba będzie zmierzyć się z noworocznymi postanowieniami. Większość z nas stawia sobie wyzwania dotyczące naszej formy fizycznej czy zdrowia. Ale niektórzy stawiają wszystko na jedną kartę i uważają, że początek roku to najlepszy okres na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, czyli przejście „na swoje”. Piszemy o tym już teraz, gdyż co roku właśnie o tej porze roku zaczynają się telefony z zapytaniami o otwarcie własnej firmy transportowej. Uprzedzając je, jak również żeby rozwiać wszystkie niewiadome, przedstawiamy przewodnik pt. „Ile kosztuje założenie firmy transportowej”.
Testy narkotykowe. Według przepisów DOT każda firma transportowa musi przynależeć do programu wyrywkowych testów narkotykowych, czyli Random Drug Testing Program. Program pozwala na sprawdzenie w dowolnym czasie, czy kierowca CDL nie jest pod wpływem narkotyków, alkoholu czy niedozwolonych leków. Opłaty za przynależność do programu są zróżnicowane, w zależności od oferowanych serwisów.
Polisy ubezpieczeniowe. Ubezpieczenia to jeden z obowiązkowych wydatków, jakie właściciel firmy transportowej musi wliczyć w coroczny budżet. Wysokość polisy zależna jest od kilku czynników, z których najważniejsze to rocznik pojazdu, rodzaj przewożonych ładunków i stała lokalizacja ciężarówki. Wiek, doświadczenie i rekord drogowy kierowcy to fakty, których również nie można lekceważyć.
W bieżącym roku wiele firm ubezpieczeniowych podniosło składki, które zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 10 do 18 tys. dolarów rocznie. Niejednokrotnie jednak zdarzało się, że po wypadku i wypłacie odszkodowania ubezpieczyciel wyceniał swoje usługi nawet na30 tys. dolarów rocznie!
ELD, czyli elektroniczny dziennik pokładowy. To kolejny wydatek, który musi być wliczony w comiesięczny bilans finansowy. Po zakupie urządzenia cena usługi waha się od 30 do 40 dol. miesięcznie.
Każdy z konsultantów All About Trucks zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno przebrnąć przez gąszcz skomplikowanych przepisów DOT. Z myślą o nowych, jak i obecnych klientach, stworzyliśmy narzędzie, które znacznie ułatwi życie nowym właścicielom firm transportowych.
Przybywając na pierwszą konsultację każdy zainteresowany, oprócz szczegółowych informacji, otrzyma pakiet informacyjny (Authority Package). Zawiera on niezbędne formularze oraz kluczowe informacje niezbędne do otworzenia firmy.
Ażeby pokazać czytelnikom ogrom roboty papierkowej, z którą musi zmierzyć się potencjalny właściciel firmy przewozowej, prezentujemy listę wymaganych przez DOT dokumentów. Jest ona zawarta w pierwszym (spośród trzech), najobszerniejszym pakiecie, przeznaczonym dla właścicieli ciężarówek powyżej 26 000 funtów:
Reklama