Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 23 listopada 2024 10:18
Reklama KD Market

Cześć D Medicare – opłaty i kary

Cześć D Medicare – opłaty i kary
fot.Pexels.com
W dzisiejszym artykule zgłębimy ponownie tajniki przepisów CMS (Center of Medicare and Medicaid Services), związanych z częścią D Medicare, czyli z tak zwanymi planami zniżkowymi na leki na receptę (Prescription Drug Plans). W zeszłym tygodniu na łamach ,,Dziennika Związkowego” przybliżyliśmy już sposoby pokrycia i kwalifikacji na część D Medicare oraz wyjaśniliśmy odpowiedzialność, jaka ciąży po stronie klienta w tego rodzaju planach. Przybliżyliśmy również różnice i rodzaje aptek jakie obowiązują w planach zniżkowych na leki na receptę. Premium Nabycie planu zniżkowego na leki na receptę (PDP) związane jest ze stałą opłatą miesięczną – premium. Zazwyczaj wyższe premium związane jest z niższymi kosztami użytkowania planu. Osoby posiadające część D Medicare mają do wyboru trzy sposoby uiszczania stawki miesięcznej za część D Medicare:
  1. Automatyczne, comiesięczne pobieranie funduszy z konta czekowego lub oszczędnościowego posiadacza części D Medicare lub automatyczne comiesięczne pobranie środków z ich karty czekowej lub debetowej w zależności od opcji oferowanych przez dany plan;
  2. Samodzielne, comiesięczne uiszczanie opłaty po otrzymaniu rachunku z firmy ubezpieczeniowej;
  3. Automatyczne, comiesięczne ściąganie środków na pokrycie kosztów premium części D Medicare z funduszy Social Security Benefits.
Wprowadzenie w życie ostatniej opcji może zająć nawet dwa lub trzy miesiące zanim Biuro Social Security zapłaci za Państwa premium. W związku z powyższym, pierwsza opłata może wiązać się z dwu lub trzykrotną stawką za plan, pobraną jednorazowo ze świadczenia Social Security. Generalnie rzecz biorąc, wybranie jednej z powyższych opcji powoduje, że będziemy się nią posługiwać przez cały rok kalendarzowy. Late Enrollment Penalty Rzeczą, która często przyprawia o ból głowy posiadaczy Medicare, jest kara za zbyt późne zapisanie się na plany pokrywające część D Medicare. Poniżej wyjaśniamy powody w związku, z którymi kara ta może nas dotyczyć. Kara za zbyt późne zapisanie się na plan pokrywający część D Medicare obowiązuje w dwóch poniższych sytuacjach:
  1. Nie posiadanie tak zwanego creditable coverage od momentu, w którym przysługuje nam cześć D Medicare. Creditable coverage jest to pokrycie kosztów leków przez plan indywidualny lub grupowy, co najmniej w takim stopniu jaki wymagany jest od planu pokrywającego część D Medicare.
  2. W sytuacji, w której przez okres co najmniej 63 dni od momentu zapisania się na Medicare, posiadacz Medicare nie zapisał się na plan D, a w tym czasie nie posiadał innego creditable coverage.
Kara, o której mówimy jest kara dożywotnią, w wysokości 1 proc. od średniej krajowej stawki miesięcznej planu PDP za każdy miesiąc nie posiadania odpowiedniego planu pokrywającego część D Medicare. Kara ta naliczana jest tak długo, jak długo beneficjent (posiadacz Medicare) posiada zniżkowy plan na leki na receptę. Jednym z niewielu sposobów zniesienia kary za nieposiadanie part D Medicare jest zakwalifikowanie się na świadczenia Low Income Subsidy (Extra Help) lub Medicaid.   Robert Sobczak-Słomczewski, MBA Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare. Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość. Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.     fot.Pexels.com
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama