sobota, 5 października 2024 12:37

El. ME 2016 - grali kadrowicze Nawałki

Maciej Rybus i Ariel Borysiuk to jedyni piłkarze powołani do reprezentacji Polski przez selekcjonera Adama Nawałkę, którzy wpisali się w ten weekend na listę strzelców w swoich ligach. Tym razem bez gola pozostali Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik.

Rybus przyczynił się do wywalczenia punktu przez zespół Tereka Grozny, który zremisował w rosyjskiej ekstraklasie z FK Ural 3:3. Z kolei Borysiuk trafił do siatki w Bielsku-Białej, gdzie Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Podbeskidziem (1:1).

Fatalnie tę kolejkę spotkań w Niemczech będzie wspominał Przemysław Tytoń. Bramkarz VfB Stuttgart puścił dwie bramki, a w 67. minucie sprokurował rzut karny i zobaczył czerwoną kartkę za faul na rywalu z Eintrachtu Frankfurt. Jego zespół ostatecznie przegrał 1:4.

Lepiej poszło Wojciechowi Szczęsnemu, którego AS Roma pokonała mistrza Włoch Juventus Turyn 2:1. Takim samym wynikiem zakończyło się starcie Swansea City z Manchesterem United w Walii, gdzie ze zwycięstwa cieszył się Łukasz Fabiański. W innym meczu angielskiej ekstraklasy AFC Bournemouth Artura Boruca zremisowało z Leicester City 1:1.

Biało-czerwonych czekają w najbliższych dniach dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy. Spotkanie z Niemcami odbędzie się 4 września we Frankfurcie nad Menem, a z Gibraltarem trzy dni później w Warszawie.
Występy kadrowiczów Adama Nawałki:

bramkarze:
Artur Boruc (AFC Bournemouth) - cały mecz z Leicester City (1:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz z Manchesterem United (2:1)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) - cały mecz z Juventusem Turyn (2:1)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) - 67 minut i czerwona kartka w meczu z Eintrachtem Frankfurt (1:4)

obrońcy:
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - rezerwowy w meczu z Lokomitiwem Moskwa (1:2)
Paweł Olkowski (FC Koeln) - do 67. minuty meczu z Hamburgerem SV (2:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - od 79. minuty meczu z Herthą Berlin (3:1)
Łukasz Szukała (Osmanlispor FK) - mecz z Sivassporem rozpoczął się o 20.15
Michał Pazdan (Legia Warszawa) - poza kadrą (kontuzja) na mecz z Jagiellonią Białystok (1:1)

pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - poza kadrą na mecz z Herthą Berlin (3:1)
Kamil Grosicki (Stade Rennes) - 63 minuty w meczu z Toulouse (3:1)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - poza kadrą na mecz z Hamburgerem SV (2:1)
Maciej Rybus (Terek Grozny) - cały mecz i bramka w meczu z FK Ural (3:3)
Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) - mecz z Atletico Madryt o 20.30
Piotr Zieliński (Empoli FC) - cały mecz z AC Milan (1:2)
Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) - cały mecz i bramka w meczu z Podbeskidziem (1:1)
Sebastian Mila (Lechia Gdańsk) - cały mecz z Podbeskidziem (1:1)
Bartosz Kapustka (Cracovia) - 80 minut w meczu z Górnikiem Zabrze (1:1)
Karol Linetty (Lech Poznań) - cały mecz z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (1:3)
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) - cały mecz z Jagiellonią Białystok (1:1)
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków) - cały mecz ze Śląskiem Wrocław (4:2)